Top 5 najlepszych miejsc od nurkowania

Nurkowanie dostarcza nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale też pozwala podziwiać podwodny świat w pełnej okazałości. Miłośnicy nurkowania poszukują więc coraz to bardziej interesujących miejsc, gdzie będą mogli odkrywać kolejne, niesamowite podwodne krajobrazy. Jakie są najciekawsze miejsca do nurkowania w Europie i na świecie? Odpowiedź na to pytanie na pewno zainteresuje również osoby, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Oto 5 topowych miejsc, które warto wziąć pod uwagę, szukając niezapomnianych miejsc do nurkowania!

1. Australia

Dlaczego Australia znajduje się na topowych pozycjach miłośników nurkowania? Wszystko przez Wielką Rafę Koralową, która jest największym systemem koralowym na świecie, w dodatku widocznym z kosmosu jako biała smuga na tle błękitnego oceanu! Wielka Rafa Koralowa składa się z około 3 tysięcy mniejszych raf, zachwyt wzbudza też bardzo bogate życie morskie na tym obszarze. Podczas nurkowania, podziwiać można nie tylko rozmaite gatunki koralowców, ale też liczone w tysiącach gatunki ryb, mięczaków czy wodorostów. Niezapomnianą atrakcją Rafy są też rzadkie gatunki żółwi, delfiny, wieloryby czy morświny. Australia to różnorodny, mający naprawdę wiele do zaoferowania kraj. Trudno jednak dostać się tam z Polski – obecnie nie ma bezpośrednich lotów, dlatego trzeba liczyć się z lotami z dodatkowymi przesiadkami.

2. Chorwacja

Znacznie łatwiej dotrzeć jest oczywiście do Chorwacji, która jest bardzo popularnym europejskim kierunkiem wakacyjnym. Dlaczego jednak szczególnie polecana jest miłośnikom nurkowania? Wody Adriatyku w niektórych regionach Chorwacji są niezwykle przejrzyste, nierzadko pozwalają one na dobrą widoczność nawet do 50 metrów głębokości. A jest co oglądać i podziwiać! Podwodne jaskinie, zatopione wraki, rzadkie gatunki muszli czy bogata fauna morska, wśród której wymienić można żółwie morskie czy ośmiornice. Do najciekawszych rejonów dla nurkowania w Chorwacji zalicza się półwyspy Vrsar czy Istria, a także okolice chorwackiej wyspy Hvar. Chorwacja jest więc bardzo przyjaznym miejscem dla miłośników nurkowania, dodatkowo zachęcającym przyjezdnych licznymi zabytkami, pyszną kuchnią i bałkańskim klimatem.

3. Egipt

Egipt to dziś dość tani kierunek podróży, który wciąż nie traci na popularności, szczególnie może spodobać się miłośnikom podwodnych krajobrazów. Morze Czerwone jest bowiem idealnym miejscem dla uprawiania nurkowania. Wspaniałe warunki atmosferyczne, przejrzyste wody, rafy koralowe czy zatopione wraki statków – to wszystko sprawia, że do Egiptu przybywa wielu nurków z Europy, którzy chcą rozkoszować się podwodnymi widokami. W Egipcie spotkać można rozwiniętą infrastrukturę turystyczną w przystępnych cenach, dlatego jest to kierunek dla nurkujących, na który niemal każdy może sobie pozwolić.

4. Belize

Niewielkie państwo w Ameryce Łacińskiej to cel podróży wielu miłośników nurkowania. W Belize znajduje się druga co do długości rafa koralowa na świecie, co gwarantuje niezapomniane widoki. Jednak zaawansowanych nurków najbardziej interesuje Great Blue Hole – lej krasowy, znajdujący się pośrodku rafy koralowej. Niebieska otchłań liczy 124 metry głębokości i około 300 metrów szerokości. Nurkowanie w Blue Hole jest niesamowitym przeżyciem dla każdego, kto szuka niesamowitych wrażeń i chce doznać zastrzyku adrenaliny. Do Belize dostać można się z Polski z przesiadkami. Jednak coraz to większa popularność tamtego zakątka świata sprawia, że możliwe jest kupienie lotu do Belize w atrakcyjnej cenie. Oprócz nurkowania, egzotyczny klimat tego państwa położonego nad Morzem Karaibskim, to na pewno dobry pomysł na niezapomniane wakacje.

5. Meksyk

W Meksyku znaleźć można liczne miejsca do podwodnego zwiedzania. Dużą popularnością wśród nurków cieszą się okolice półwyspu Jukatan, a to za sprawą Cenotów - licznych, podwodnych jaskiń krasowych, które można zwiedzać. Podwodne jaskinie, tunele i groty fascynują i dostarczają niezapomnianych wrażeń wszystkim nurkującym. Cenoty tworzą kompleks połączonych ze sobą formacji skalnych, a najdłuższe tego typu połączenie to aż 250 kilometrów. To prawdziwy raj dla nurków!