Rejsy Turcja 2019

Turcja zachwyci zarówno tych, którzy odwiedzą ten kraj po raz pierwszy, jak i tych którzy przybędą tam po raz kolejny. Dobrze rozwinięta infrastruktura, turkusowa woda, duże bogactwo starożytnych zabytków, przyjaźni ludzi i wspaniała turecka kuchnia, to tylko niewielki ułamek tego, co czeka na Was wybierając się z nami na rejs.

Żeglowanie po czystych, błękitnych wodach Morza Licyjskiego czy też wzdłuż Wybrzeża Karyjskiego jest doświadczeniem, którego każdy żeglarz powinien spróbować. To magiczny rejon, w którym można komfortowo odpocząć, oderwać się od zgiełku codziennego życia oraz zachwycić otoczającą przyrodą i niesamowitymi widokami.

Długie i piękne lato Turcji charakteryzuje się dobrymi wiatrami, które stwarzają idealne warunki do relaksującego żeglowania. Idealny czas na żeglowanie rozpoczyna się w maju i trwa do końca października, wówczas temperatury powietrza utrzymują na poziomie 26-33 stopni Celsjusza.
Kuchnia turecka w regionie Morza Egejskiego to wspaniałe połączenie kulinarnych wpływów, w tym potraw osmańskich, greckich, lewantyńskich i żydowskich. Oczywiście w naszym menu nie powinno zabraknąć owoców morza. Bardzo popularne są morlesze, okonie morskie i sardele, zaakcentowane czosnkiem, dziką zielenią i lokalnymi sosami. Oliwki są podstawą prawie każdego posiłku, a lokalne produkty mięsne, warzywa i owoce są obfite. Małe kawiarnie przy plaży oferują smaczne posiłki i kawę, eleganckie restauracje serwują obfite i urozmaicone dania. Pikniki na ustronnych plażach to wspaniały sposób na spędzenie długiego, słonecznego dnia.

REJSY W TURCJI

Rejs 1. Fethiye - Marmaris - Fethiye

Termin: 29.06 - 06.07.2019
Liczba dni: 7
Cena: 2 095 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC ( zapisz się na listę rezerwową )

Rejs 2. Fethiye - Marmaris - Fethiye
Termin: 06.07 - 13.07.2019
Liczba dni: 7
Cena: 2 095 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC ( zapisz się na listę rezerwową )

RABATY:
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% rezerwacja w dniu urodzin
10% rezerwacja do 31.12.2018
5% rezerwacja do 31.03.2019
Maksymalny łączny rabat 10%

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, które są pokrywane ze wspólnej kasy jachtu po około 120 euro od osoby. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Sprzątanie końcowe 110 euro - do podziału na załogę. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna wynosi 100 euro za osobę.

Planowana trasa rejsu 7-dniowego
Fethiye - Marmaris - Fethiye
- Fethiye
- Göcek
- Batikhamam
- Marmaris
- Semizce
- Ekincik
- Tersane
- Fethiye

Długość trasy: 128 mil morskich

Planowana trasa rejsu 7 dniowego jest jedynie orientacyjną i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany odwiedzanych na trasie miejscowości w wyniku wyżej wymienionych czynników.
Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu:
Fethiye: Marina ECE

JACHT: Rejs odbędzie się na jachcie jednokadłubowym. ( Bavaria, Beneteau lub inny podobnej klasy)


UCZESTNICY

Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA.

WYŻYWIENIE NA JACHCIE PODCZAS REJSU - TURCJA

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS

Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty cd, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem , okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik.

Skipper: Rejs poprowadzi Piotr Banach

Co warto zobaczyć, gdzie się wybrać?
- Fethiye: najbardziej rozpoznawalna zatoka Öludeniz z piaszczystą plażą i turkusową wodą; grobowiec Amyntasa wykuty w skale na klifie, skąd rozpościera się piękny widok na całą zatokę i panoramę miasta
- Marmaris: zamek na wzgórzu, klimatyczne uliczki starego miasta
- Göcek: atrakcyjna promenada wzdłuż wybrzeża, otoczone lasami piniowymi
- Tomb Bay: doskonałe miejsce na odpoczynek, przestronna zatoka, trasa spacerowa w kierunku grobowców wykutych w skale
- Wall Bay: klimatyczna zatoka z pozostałościami murów obronnych
- Wyspa Kleopatry: wyspa nad Zatoką Gokova, niewielka zatoka z niemal białym piaskiem otoczona skałami; legenda głosi, że tu właśnie spotykali się potajemnie Marek Antoniusz i Kleopatra

Przydatne infromacje:
- przed podróżą należy zaopatrzyć się w turystyczną wizę turecką, koszt wyrobienia: przez platformę e-visa - 20 USD lub po przyjeździe do Turcji w punktach sprzedaży na przejściach granicznych- 30 USD, 25 EURO lub 20 GBP uiszcza się gotówką
- oprócz wizy obowiązkowo ważny paszport co najmniej 3 miesiące
- waluta: lira turecka, w większości miejsc akceptowane jest EURO, dolar spotyka się z mniejszą akceptacją
- płatnośći kartą są akceptowane w większości punktów handlowych i gastronomicznych
- najbliższe lotnisko: Dalaman

Następna oferta - Rejsy na Karaibach