Tajlandia 2022

Zapraszamy do odwiedzenia południowo-wschodniej części Azji, gdzie leży jeden z najbardziej niezwykłych i jedyny w swoim rodzaju akwen żeglarski na świecie - Tajlandia. Tajlandia to barwna kultura, wspaniała kuchnia, przyjaźni ludzie oraz wspaniałe krajobrazy – różnorodna linia brzegowa, jaskinie, plaże oraz wierzchołki wysp wystające z morza niczym maczugi
To ulubiony krajobraz scenarzystów. Nie bez powodów właśnie w tym rejonie zostało nakręconych wiele filmów. Taka sceneria czeka na tych, którzy wybiorą się z nami w rejs.
Żeglując około 28 mil na południowy wschód od Phuket, dotrzemy do wysp Phi Phi - w skłąd którego wchodzą m.in. Krabi oraz wyspa Phi Phi Don.. Dobrze osłonięte kotwicowiska, odpowiednie na nocleg i urocze wioski oferują wyjątkowe miejsca na lunch. Wiele wysp w tym regionie otoczonych jest rafami koralowymi, tak bogatymi w morskie życie, że nie ma się ochoty wychodzić z wody. W trakcie rejsu z pewnością nie zabraknie okazji do nurkowania, podczas których będzie można podziwiać podwodną florę i faunę. Zacumujemy również przy wyspie Ko Phang Nga, gdzie w 1974 r. został nakręcony film o agencie 007 z Jamesem Bondem

Temperatura w tym okresie utrzymuje się na stałym poziomie około 27- 30ºC. Jest słonecznie i rzadko pada deszcz. Dodatkową atrakcją tego rejonu jest tania i ciekawa kuchnia azjatycka. Oprócz wielu egzotycznych knajpek serwujących lokalną kuchnię proponujemy przyrządzenie na jachcie ryb, które sami złowimy. Wszystko to sprawi, że nasza egzotyczna wyprawa pozostawi w nas niezapomniane wspomnienia, a wielu z Was z pewnością będzie chciało wrócić jeszcze raz w to niezwykłe miejsce.

TAJLANDIA 2022

Rejs 1. Phuket - Phi Phi Island - Phuket

Termin: 20.03 - 30.03.2022
Liczba dni: 10
Cena: 4 900 PLN
Wolne miejsca: TAK
zarezerwuj rejs tajlandia globtourist

RABATY:
5% stały klient

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, pościel, ręczniki, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, opłat za transport, lokalnych opłat administracyjnych,

Opłaty portowe, paliwo, opłaty administracyjne oraz wyżywienie pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 200 euro na czas rejsu. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Sprzątanie końcowe: 230 euro do podziału na całą załogę. Ubezpieczenie kaucji: 400 euro do podziału na całą załogę + kaucja zwrotna zredukowana do kwoty 750 euro do podziału na całą załogę. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

Planowana trasa rejsu 10-dniowego
Phuket - Phi Phi Island - Phuket

- Phuket
- Ko Rok Nai
- Ko Lipe
- Ko Turtao
- Ko Bulon Le
- Ko Ta Li Bon
- Ko Lanta
- Ko Phi Phi Don
- Ko Mai Pai "Bamboo Island"
- Railay Beach
- Ko Panyi - "Sea Gipsy Village"
- Khao Phing Kan - "James Bond Island"
- Ko Yai
- Ko Hong
- Phuket

Długość trasy około 320 mil

Planowana trasa rejsu 10-dniowego jest jedynie orientacyjną i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany odwiedzanych na trasie miejscowości w wyniku wyżej wymienionych czynników.


Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu:
Phuket: Yacht Heaven Marina

Jacht: 10-dniowy rejs odbędzie się na katamaranie Lagoon 400 (lub innym podobnej klasy).


TRANSPORT: ceny biletów lotniczych ok. 2 500 PLN

UCZESTNICY

Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA.

WYŻYWIENIE NA JACHCIE PODCZAS REJSU - TAJLANDIA

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs: dokumenty (paszport), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty cd, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem , okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik.

Skipper: Rejs poprowadzi kapitan jachtowy Piotr Banach.Następna oferta - Seszele 2022 - rejs katamaranem