Rejsy Kuba 2022

Kuba jest najbardziej wysuniętą na zachód wyspą Wielkich Antyli, położoną zaledwie 90 mil od Key West na Florydzie. Na wyspie napotkamy tereny górzyste, doliny rolnicze z polami tytoniowymi, niezwykle ciekawą, aczkolwiek mocno zniszczoną architekturę miast i piaszczyste plaże, rum Havana Club oraz kubańskie cygaro. Przepiękne piaszczyste plaże, krystaliczna woda we wszystkich odcieniach niebieskiego, turkusu i szmaragdu, dobrze osłonięte kotwicowiska oraz bujna roślinność to jedynie nieliczne walory Kuby, których doświadczysz podczas naszego rejsu.

Nasz rejs rozpoczniemy w położonym ok 250 km od Hawany miasteczku Cienfuegos leżącym na południu wyspy. W mieście znajdziemy sporo zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO. Wszystkim, którzy dysponują kilkoma dodatkowymi dniami urlopu polecamy spędzenie kilku dni przed rejsem w Hawanie. Nasz rejs odbędzie się w rejonie archipelagu Canarreos, w którym odwiedzimy drugą co do wielkości archipelagu wyspę Cayo Largo del Sur wraz z licznymi mniejszymi wysepkami leżącymi w jej pobliżu. Na Cayo Largo odwiedzimy jedną z najpiękniejszych plaż na świecie Playa Sirena. Podczas rejsu nie może zabraknąć spotkania z iguaną, która licznie zamieszkuje te rejony.

CIEKAWE MIEJSCA
Cienfuegos - historyczne centrum miasta - teatr, katedra, muzea, sklepy, chroniony obszar dziedzictwa narodowego Punta Gorda (Palacio de Valle i stare drewniane wille), Castillo de Jagua, Delphinarium, plaże, ogród botaniczny, Trinidad, Góry Escambray, El Nicho
Cayo Guano del Este, Cayo de Dios - latarnia morska, plaże, obszar lęgowy "bobo", ptaki, nurkowanie na rafie wśród szerokiej gamy ryb i koralowców
Cayo Largo - niewielka wyspa, naturalny raj, na którym można poczuć się jak Robinson Crusoe
Cayo Cantiles - piękne plaże, idealne snurkowanie. Centrum rezerwatów biologicznych z małpami i iguanami

PRZYDATNE INFORMACJE
- stolica: Hawana,
- waluta: Peso kubańskie (CUC),
- aby dostać się na Kubę potrzebna jest wiza turystyczna (30 EUR) oraz paszport ważny przez co najmniej 3 miesiące, a także dowód Turystycznego Ubezpieczenia Zdrowotnego,
- szczepienia i tym podobne nie są wymagane, Kuba jest wolna od malarii.

Rejs 1. Cienfuegos - Cayo Largo - Cienfuegos
Termin: 02.05 - 12.05.2022
Liczba dni: 10
Cena: 4 800 PLN
Wolne miejsca: TAK


Rejs 2. Cienfuegos - Cayo Largo - Cienfuegos
Termin: 13.05 - 23.05.2022
Liczba dni: 10
Cena: 4 700 PLN
Wolne miejsca: TAK

RABATY:
5% stali klienci

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz PAKIET ALL INCLUSIVE: sprzątanie końcowe, pakiet startowy, ubezpieczenie kaucji .

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych oraz lokalnych opłat administracyjnych, które są pokrywane ze wspólnej kasy jachtu po około 250 euro od osoby. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna wynosi 100 euro za osobę. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

TRASA 10-DNIOWEGO REJSU
Cienfuegos - Cayo Largo - Cienfuegos

- Cienfuegos
- Cayo Guano Del Este
- Cayo Sal
- Cayo Iguana
- Cayo Largo
- Cayo Rico
- Cayo Estopa
- Cayo Rosario
- Cayo Cantiles
- Cienfuegos

Planowana trasa rejsu jest jedynie orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany odwiedzanych na trasie miejscowości w wyniku wyżej wymienionych czynników.

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA REJSU
Cienfuegos: Club Cienfuegos – Punta Gorda

JACHT
10-dniowy rejs odbędzie się na katamaranie Lagoon 400 (lub innym podobnej klasy) z 4 kabinami 2-osobowymi i 2 łazienkami.


TRANSPORT: ceny biletów lotniczych ok. 2 800 PLN (ceny mogą ulec zmianie).

WYŻYWIENIE NA JACHCIE

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (paszport), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty CD, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik plażowy.

Skipper: Rejs poprowadzi kapitan jachtowy Piotr Banach.

UCZESTNICY
Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA.