Rejsy na Karaibach 2022-2023

Rejs na Karaibach

Karaiby to nietuzinkowe miejsce, które sprawi, że będą to Twoje niezapomniane wakacje. Wybierając się na rejs jachtem w tym pięknym rejonie, sięgasz po jeszcze więcej ekscytujących wrażeń i przeżyć, które na zawrejs katamaranem na karaibach globtouristsze pozostaną w Twojej pamięci. Fantastyczna pogoda, turkusowa woda, rajskie wyspy jako stały element pejzażu, zapierające dech w piersiach zakątki, egzotyczna kuchnia oraz idealne warunki dla żeglowania i uprawiania sportów wodnych. Życie na Karaibach płynie w rytmie muzyki reggae, z dala od zatłoczonych plaż i zgiełku wakacyjnych kurortów. Wypłyń z nami w rejs po Wyspach Karaibskich i daj się zakochać w tym wyjątkowym miejscu!

Rejs na Karaibach - proste żeglowanie w idealnych warunkach

Karaiby to rejon szczególnie ceniony przez żeglarzy. Dlaczego? To z pewnością zasługa panujących tam warunków - stabilna pogoda (optymalne warunki zapewnia okres od listopada do maja), stałe wiatry wiejące ze wschodu ze średnią prędkością 15 - 25 węzłów (w skali Beauforta są to odpowiednio 4-6 stopni) oraz komfortowa temperatura powietrza w granicach 25-30 stopni Celsjusza. Malownicze krajobrazy, przyjemnie ciepła i krystalicznie czysta woda oraz bogata podwodna flora i fauna, sprawiają, że Karaiby to istny raj na ziemi.
Rejs jachtem lub katamaranem będzie idealnym rozwiązaniem m.in. dla osób nieuprawnionych do samodzielnego sterowania łodzią. Wypoczynek w formie rejsu sprawdzi się doskonale także w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie skompletować całej załogi, by wyczarterować jacht. Koniecznie warto tutaj dodać, że żeglowanie na Karaibach jest nadzwyczaj proste. Odległości między wyspami zazwyczaj nie przekraczają kilkudziesięciu mil. Optymalne warunki pogodowe, piękne zatoki, czy też zachwycające rafy koralowe powodują, że Karaiby określane są mianem Żeglarskiego raju ("Sailing Paradise").

zeglowanie karaiby wakacje rejs globtourist

Rejs na Karaibach - katamaran

Decydując się na rejs na Wyspach Karaibskich, masz okazję odbyć wspaniałe wakacje na pokładzie komfortowego katamaranu. Żeglowanie na katamaranie w rejonie Karaibów daje tutaj nieco większą wygodę, a zanurzenie katamaranu (ok. 1,2 m) zdecydowanie usprawnia poruszanie się na płytszych obszarach.

Żeglowanie po Karaibach - proponowana trasa

Podczas obu proponowanych rejsów będziemy eksplorować Karaiby pomiędzy Gwadelupą a Tobago Cays. Na San Vincent odwiedzimy zatokę Wallilabou, gdzie powstawały sceny do filmu "Piraci z Karaibów". Tobago Cays jest z kolei fantastycznym miejscem do nurkowania, zatem będzie to niepowtarzalna okazja, aby poznać świat podwodny Wysp Karaibskich. Będąc na Union Island, z pewnością warto wspiąć się na leżące niedaleko portu wzgórza i podziwiać przepiękną panoramę okolicy. Natomiast Moustique, nazywana Wyspą Bogaczy, ze względu na liczne rezydencje milionerów i gwiazd z całego świata, to przede wszystkim oaza spokoju i odosobnienia, zatem idealne miejsce na wypoczynek. Na piaszczystej plaży Bequia rozpalimy ognisko z liści palmy kokosowej, w którym upieczemy owoc chlebowca i tak powstanie nasza karaibska kolacja.

Rejs 1. Martynika - Guadelupa - Martynika
Termin: 20.11 - 30.11.2022
Liczba dni: 10
Cena: 4 600 PLN
Wolne miejsca: TAK


Rejs 2. Martynika - Tobago Cays - Martynika
Termin: 30.11 - 11.12.2022
Liczba dni: 11
Cena: 4 800 PLN
Wolne miejsca: 5

RABATY:
5% stały klient

KOSZT TRANSPORTU LOTNICZEGO OKOŁO 3 000 PLN (linie lotnicze AIR FRANCE, połączenie z Warszawy lub Berlina na Martynikę).

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skipera, realizację rejsu i programu, pościel i ręczniki, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych i administracyjnych, sprzątania końcowego, transferu z lotniska oraz opłat za transport.

Koszty wyżywienia, paliwa, lokalnych opłat administracyjnych i opłat portowych załoga pokrywa ze wspólnej kasy jachtu ok. 200 EUR/os. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Składkę jachtową załoga pokrywa w dniu zaokrętowania (skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu). W dniu rozpoczęcia rejsu zostanie również pobrane ubezpieczenie kaucji: 440 EUR do podziału na całą załogę (ok. 55 EUR/os. przy pełnym składzie) oraz kaucja zwrotna zredukowana do kwoty 750 EUR na całą załogę (ok. 94 EUR/os. przy pełnym składzie). Kaucja zwrotna zostanie zwrócona po zakończonym rejsie, jeśli armator nie dokona żadnych potrąceń. Sprzątanie końcowe: 190 EUR do podziału na całą załogę (ok. 24 EUR/os. przy pełnym składzie). Sprzątanie końcowe za rejs w terminie 18 - 28.01.2022: 220 EUR do podziału na całą załogę (ok. 27 EUR/os. przy pełnym składzie)

Zobacz wspomnienia z naszych porzednich rejsów:


Dokładne miejsce zaokrętowania i wyokrętowania:
MARTYNIKA, Le Marin, marina Du Marin.

Trasa północna - 10 dni
Martynika - Guadelupa - Martynika (długość trasy 230 mil)

 • Martynika
 • Dominika
 • Les Saintes
 • Guadelupa
 • Gosier
 • Petite Terre
 • Marie Galante
 • Martynika

Trasa południowa - 11 dni
Martynika - Tobago Cays - Martynika
(długość trasy 270 mil)

 • Martynika
 • Union
 • Petit Saint Vincent
 • Palm Island
 • Mayerau
 • Tobago Cays
 • Canouan
 • Mustique
 • Bequia
 • Saint Vincent - Zatoka Piratów
 • Saint Lucia
 • Martynika

Planowana trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

Rejs poprowadzi: kapitan jachtowy Piotr Banach.Jacht: płyniemy katamaranem Lagoon 42, rok budowy 2017 (lub innym podobnej klasy). Lagoon 42 wyposażony jest w 4 kabiny 2-osobowe, przestronną messę oraz 4 WC.

WSKAZÓWKI PRZED WYJAZDEM:
- dokumenty:
przed podróżą na Karaiby należy sprawdzić, czy paszport ma co najmniej 6 miesięcy ważności,
- szczepienia: na Karaibach nie trzeba mieć specjalnych szczepień. Jeśli Twój stan zdrowia wymaga stałego przyjmowania leków - nie zapomnij ich zabrać!
- waluta: Martynika, Gwadelupa, Marie Galante, Iles des Saintes - euro (EUR); Dominika, Saint Lucia, St. Vincent i Grenadyny - dolar wchodniokaraibski (XCD), zaleca się wymianę na walutę regionalną (często akceptowany jest również dolar amerykański USD),
- płatność kartą: w większości miejsc, w których się znajdziemy można płacić kartą VISA lub MASTERCARD oraz wypłacić gotówkę z bankomatu, jednak zalecamy posiadanie również gotówki na wszelki wypadek.

Przeczytaj na BLOGU -- >>> Żeglowanie na Karaibach
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Internet na Karaibach – praktyczne informacje jak z niego korzystać
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak wymieniać pieniądze na Karaibach
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Martynika – raj dla turystów
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Saint Lucia – karaibska wyspa pełna atrakcji turystycznych
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Mayreau – Wyspy Karaibskie w kameralnej odsłonie
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Czego nie można przegapić na Karaibach ?

PODCZAS REJSU ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZDOBYCIA CERTYFIKATU ISSA.

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość przygotowania rejsu w dowolnym terminie i rejonie. Napisz do nas lub zadzwoń, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie:
info@globtourist.com
tel.: +48 506 131 202.
rejs katamaranem karaiby wakacje życia globtouristzeglowanie po karaibach skipper banach piotr globtouristwycieczka karaiby dominika rejs globtourist

Następna oferta - Tajlandia 2023