Rejsy na jachcie w Chorwacji 2022

Oferowane przez nas rejsy na jachcie w Chorwacji kierujemy do wszystkich chętnych, niezależnie od doświadczenia i umiejętności żeglarskich. Jest to również idealny akwen dla turystów wybierających się na rejs jako alternatywa dla typowych wycieczek hotelowych czy też objazdowych. Chorwacja to kraj, który posiada wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową, z niezliczoną ilością uroczych zatoczek, wysp, małych portów oraz odosobnionych, malowniczych przystani rybackich. Właśnie to sprawia, że osoby wybierające się na rejsy rodzinne na jachcie, tak często wybierają Chorwację. Regionami, które najczęściej odwiedzają żeglarze są przede wszystkim Dalmacja Środkowa i Dalmacja Południowa.wybrzeze szybenik rejs globtourist

Rejsy na jachcie – Chorwacja? Czy to dobry pomysł?

W organizacji rejsów turystyczno - stażowych na wodach Chorwacji posiadamy wieloletnie doświadczenie. Rejsy te, kierujemy do wszystkich, niezależnie od posiadanego doświadczenia żeglarskiego. Oferowane przez nas rejsy w Chorwacji są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, początkujących żeglarzy oraz tych, którzy chcieliby szlifować swoje umiejętności żeglarskie.

Tym, którzy po raz pierwszy wybierają się na rejsy żeglarskie do Chorwacji oferujemy trasę Split - Zadar - Split lub Split - Wyspa Hvar - Split. Podczas trwania rejsu, w każdym z odwiedzanych miejsc jest czas wolny, który można wykorzystać na np. na zwiedzanie okolicy, kąpiele słoneczne oraz wodne bądź też kosztowanie kuchni chorwackiej.
Chorwacja to również akwen dla bardziej wytrawnych żeglarzy - dla nich przygotowaliśmy rejsy na trasie Split - Dubrovnik - Split. Jest to najdłuższa z oferowanych tras, wymagająca nocnej żeglugi.
Tym, co zachwyca wszystkich odwiedzających Chorwację, są miasta z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienite owoce morza. Jednym z najbardziej znanych miast, jest zabytkowy Dubrownik, zwany także "Perłą Adriatyku" oraz Trogir, urzekający swą tajemniczością. Rejsy w Chorwacji to także idealna okazja, aby zobaczyć niezwykłe cuda chorwackiej przyrody. Na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Krka, w którym można podziwiać bogatą roślinność oraz niesamowite wodospady na rzece Krka.
Po zakończonym rejsie istnieje możliwość uzyskania opinii, która będzie stanowić niezbędną dokumentację stażu na morzu. Dla wszystkich chętnych, przygotowaliśmy także możliwość uzyskania certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności.

Rejs 1: Split - Dubrovnik - Split
Termin: 30.04 - 07.05.2022
Liczba dni: 7
Cena: 1 715 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 2: Split - Wyspa Hvar - Split
Termin: 02.07 - 09.07.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 460 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 3: Split - Zadar - Split
Termin: 09.07 - 16.07.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 460 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 4: Split - Dubrovnik - Split
Termin: 16.07 - 23.07.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 640 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 5: Zadar - Split - Zadar
Termin: 23.07 - 30.07.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 640 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 6: Zadar - Split - Zadar
Termin: 30.07 - 06.08.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 640 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 7: Split - Dubrovnik - Split
Termin: 06.08 - 13.08.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 640 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 8: Split - Zadar - Split
Termin: 13.08 - 20.08.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 640 PLN 2 100 PLN
Wolne miejsca: 1

Rejs 9: Split - Wyspa Hvar - Split
Termin: 20.08 - 27.08.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 380 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 10: Split - Dubrovnik - Split
Termin: 27.08 - 03.09.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 380 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 11: Zadar - Split - Zadar
Termin: 03.09 - 10.09.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 340 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 12: Split - Wyspa Hvar - Split
Termin: 10.09 - 17.09.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 340 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

RABATY:
5% rejs dwutygodniowy
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% wczesna rezerwacja do 31.03.2022
5% rezerwacja w dniu urodzin
Maksymalny łączny rabat: 10%

CENA REJSU ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, pościel, Wi-Fi, ponton z silnikiem zaburtowym, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia, paliwa, opłat portowych, sprzątania końcowego/transit log oraz opłaty klimatycznej, które są pokrywane ze wspólnej kasy jachtu po ok. 160 EUR/os . Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna: 100 EUR/os., zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA REJSU:

Rejs rozpocznie się i zakończy w Splicie lub jednej z marin w okolicach Splitu:

TRASA REJSU Split - Dubrovnik - Split
(długość trasy ok. 294 mile)

TRASA REJSU Split - Zadar - Split
(długość trasy ok.160 mil)

TRASA REJSU Split - Wyspa Hvar - Split
(długość trasy ok.150 mil)

  • Split
  • Drvenik Veli - Blue Lagoon
  • Wyspa Vis - Komiza
  • Wyspa Bisevo - Błękitna Grota
  • Wyspa Vis - Stiniva
  • Wyspa Hvar - Stari Grad
  • Wyspa Brac - Złoty Róg
  • Wyspa Brac - Milna
  • Split

Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dostać się do Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dostać się na wyspę Brać, Hvar, Korcula i Vis ?
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Rajska wyspa Hvar w Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dobrze zaplanować rejs w Chorwacji cz. 1.
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dobrze zaplanować rejs w Chorwacji cz. 2.
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Baza noclegowa w Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Warunki pogodowe na Adriatyku

JACHT
Rejsy odbędą się na jachcie jednokadłubowym np .typu Bavaria 46 Cruiser (lub innym podobnej klasy). Jacht wyposażony jest w: dwa koła sterowe, elektryczną windę kotwiczną, autopilot, GPS z plotterem. Jacht posiada 4 kabiny dwuosobowe.

TRANSPORT
Autokar:
Dla uczestników rejsów oferujemy transport autokarowy w promocyjnej cenie 500 PLN/os. za przejazd w obie strony. Szczegóły wyjazdów dostępne są
TUTAJ.
Samolot: bezpośrednie połączenia z Warszawy oraz Katowic w sezonie 2022 do Splitu oferuje linia WizzAir.
Samochód: Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem na czas rejsu mogą zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach, które udostępniają lokalni mieszkańcy. Koszt postoju auta na parkingu przy marinie: 50 EUR/tydzień. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca na parkingu.
Wskazówki na temat aktualnego ruchu na drogach można znaleźć TUTAJ lub skorzystać z kamer drogowych.

UCZESTNICY
Rejsy Chorwacja, to usługa, którą kierujemy zarówno do początkujących żeglarzy jak i osób posiadających doświadczenie żeglarskie. Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy i od naszych uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, natomiast jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Podział załóg dokonywany jest na kilka dni przed rejsem. Po zakończonym rejsie uczestnicy mogą otrzymać opinię z rejsu, gdzie wypływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

WYŻYWIENIE NA JACHCIE
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Uczestnicy wybierają się często na wspólne posiłki do lokalnych restauracji i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (ważny paszport lub dowód osobisty), niezbędne lekarstwa, waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubioną muzykę, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik kąpielowy oraz ręcznik plażowy.

PRZEWODNIK
Jako firma organizująca rejsy w Chorwacji od kilkunastu lat, często spotykamy się z pytaniami dotyczącymi zabytków i ciekawych miejsc w Chorwacji. Dla osób wybierających się na organizowane przez nas rejsy w Chorwacji, przygotowaliśmy mini przewodnik po tym kraju. Znajdą w nim Państwo omówienie najciekawszych zabytków i miejsc. Zapraszamy do poznania niezwykle urokliwego kraju jakim jest Chorwacja. Przewodnik dostępny jest TUTAJ

rejs chorwacja globtourist hvarżeglowanie w chorwacji globtouristDubrownik rejs w Chorwacji Globtourist

Następna oferta - Rejs do Wenecji