Włochy 2021 - Zatoka Neapolitańska

Włochy przyciągają turystów z całego świata pragnących zobaczyć na własne oczy zabytki, z których słyną. Od strony morza będziemy mieli okazję odkryć piękno licznych zatok oraz powygrzewać się na piaszczystych plażach. Będziemy zawijać do miejscowości, aby zwiedzać i smakować się w lokalnej kuchni - przede wszystkim jedynej w swoim rodzaju pizzy, z którą Włosi kojarzeni są na całym świecie. Warto wybrać się z nami na rejs, aby przeżyć niesamowitą włoską przygodę! Jeśli zastanwiasz się nad tym jak spędzić wolny tydzień na początku września, mamy dla Ciebie idealną propozycję.

Rejs rozpocznie się w Darsena Acton, czyli w historycznej bazie leżącej w sercu Neapolu. Największe miasto w południowych Włoszech, jest kwintesencją włoskiej kultury.
Miasto ze statusem światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki śródziemnomorskiemu klimatowi i ciepłym wodom od maja do października, rejon ten jest idealnym miejscem do żeglowania.Podczas naszego rejsu we Włoszech, mamy kilka możliwości: wypłynięcie na wybrzeże Amalfi, Capri i wiele wybitnych pobliskich wysp. Inną opcją trasa od Sorrento do Positano i Ischia do Ponza, gdzie historyczne wybrzeże i archipelagi oczarują załogę rezerwatami przyrody, pysznym włoskim jedzeniem i śladami starożytnych cywilizacji.
Żeglowanie w tym rejonie wiąże się z zapierającymi dech w piersiach widokami na Wyspy Zatoki Neapolitańskiej.

Rejs 1. Neapol - Capri - Neapol
Termin: 28.08 - 04.09.2021
Liczba dni: 7
Cena: 2 295 PLNrejs wlochy fotograiczny kurs globtourist
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC


RABATY:
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% rezerwacja w dniu urodzin
5% rezerwacja do 31.03.2021
Maksymalny łączny rabat 10%

CENA REJSU ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, realizację programu, podatek Vat, ubezpieczenie KL i NNW, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, opłat za transport. Opłaty portowe, paliwo oraz wyżywienie pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po ok. 150 EUR/os. na czas rejsu. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Sprzątanie końcowe: 150 EUR do podziału na całą załogę (19 EUR/os. przy pełnym składzie). Kaucja zwrotna w wysokości 100 EUR/os., zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

TRASA REJSU

Neapol - Capri - Neapol (długość trasy ok. 195 mil)

Neapol
• Ischia
• Ventoten
• Ponza
• Capri
• Amalfi
• Sorento
Neapol
Trasa rejsu jest orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.
Zobacz videorelację z rejsu organizowanego w Zatoce Neonapolitańskiej

JACHT
Rejs odbędzie się na jachcie BAVARIA 46 CRUISER (4 kabiny 2-osobowe, przestronna mesa, 3 WC).

Zdjęcia jachtu są zdjęciami poglądowymi danego modelu.

WYŻYWIENIE
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania. Koszty zakupów pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs: dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty CD, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik, śpiwór.

SKIPPER
Rejs poprowadzi Piotr Banach, Kapitan jachtowy, właściciel firmy Globtourist.

UCZESTNICY
Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy i od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskieg. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Po zakończonym rejsie uczestnicy mogą otrzymać opinię z rejsu, gdzie wypływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.