Włochy 2019 - kurs fotografowania pod żaglami

Włochy przyciągają turystów z całego świata pragnących zobaczyć na własne oczy zabytki, którymi są przepełnione. Od strony morza będziemy mieli okazję odkryć piękno licznych zatok oraz powygrzewać się na piaszczystych plażach. Będziemy zawijać do miejscowości, aby zwiedzać i smakować się w lokalnej kuchni - przede wszystkim jedynej w swoim rodzaju pizzy, z którą Włosi kojarzeni są na całym świecie. Warto wybrać się z nami na rejs, aby przeżyć niesamowitą włoską przygodę!

Jeśli wahasz się jak spędzić wolny tydzień na początku września, mamy dla Ciebie idealną propozycję. W trakcie tygodniowego rejsu w Toskanii, będziemy łączyć przyjemne z pożytecznym. Każdy kto do nas dołączy będzie miał niesamowitą okazję uczestniczyć w bezpłatnym kursie w zakresie fotografowania i filmowania prowadzonym przez Marcina Górko.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących jak i posiadających już pewną wiedzę. Początkujący pod okiem doświadczonego instruktora mogą stawiać swoje pierwsze kroki w fotografii: poznać własny aparat i jego możliwości, nauczyć się zasad poprawnego fotografowania podstawowych tematów (pejzaż, portret, miasto nocą, akcja, fotografia kulinarna itp.) Szybko okaże się, że współczesna fotografia cyfrowa wcale nie jest taka trudna, a zapanowanie nad ustawieniami w menu aparatu jest łatwiejsze niż można przypuszczać. Osoby posiadające już pewien zasób wiedzy i doświadczeń będą miały okazję doskonalenia techniki – podczas rejsu będzie okazja nauki fotografowania w świetle mieszanym (światło zastane plus błyskowe), poćwiczymy świadome operowanie głębią ostrości oraz perspektywą jako środkiem wyrazu. Bliżej zapoznamy się z działaniem różnego rodzaju filtrów, soczewek makro i innych przydatnych akcesoriów. W zależności od zainteresowań uczestników kursu, możemy zająć się w zasadzie dowolnymi tematami fotograficznymi, o ile warunki na jachcie lub w porcie na to pozwolą – wszystko zależy od kreatywności i oczekiwań uczestników! Podczas kursu nie ograniczamy się do określonej liczby godzin przeznaczonych dziennie na fotografowanie i filmowanie – ponieważ trening czyni mistrza, szkolimy się w dzień i w nocy, na pełnym morzu i w portach, w cichych zatokach i przy dużej fali. Każdy z uczestników może liczyć na indywidualną pomoc w osiągnięciu zamierzonych efektów. Ile nauczysz się podczas kursu zależy głównie od Ciebie!

Szkolenie fotograficzne będzie obejmowało:

  • podstawy fotografowania lustrzankami i innymi aparatami cyfrowymi (zależnie od potrzeb i stopnia zaawansowania uczestników rejsu)
  • zdjęcia żeglarskie: zasady bezpiecznego fotografowania na pokładzie jachtu, zdjęcia reportażowe z życia załogi, wakacje pod żaglami – fotografia akcji
  • portret: operowanie głębią ostrości, dobór obiektywu, punktu widzenia i tła. Fotografowanie w świetle zastanym i z użyciem błysku (technika fill-in flash)
  • architektura: Urocze miasteczka i wyspy Toskanii to wymarzone miejsca, by poznać tajniki fotografowania zabytkowej starówki jak i luksusowych jachtów w porcie.
    W miarę możliwości także fotografia architektury nocą.
  • żywność: Jak sfotografować świeżo upieczoną rybę z warzywami, by ślinka sama ciekła? Podstawy fotografii kulinarnej, technika „high-key” i „low key”
  • filmowanie: podstawy filmowania cyfrowego, począwszy od ustawień aparatu, aż po elementy kompozycji obrazu i ruchy aparatem podczas ujęć filmowych
  • podczas kursu będzie możliwość poruszenia dowolnych innych tematów wybranych przez uczestników, o ile pozwoli na to posiadany sprzęt (fotografia podwodna, makrofotografia itp.)

Rejs rozpocznie się w marinie di Punta Ala w Punta Ala, stanowiącej świetną bazę wypadową do eksplorowania Toskańskich Wysp, które jak głosi legenda powstały, gdy przez nieuwagę bogini Wenus upuściła do morza kilka pereł. Podczas tygodniowego rejsu odwiedzimy Elbę, na którą w dawnych czasach został zesłany Napoleon. Dziś można zwiedzić dom, w którym mieszkał oraz podziwiać pachnące jaśminem i rozmarynem ogrody. Kolejną wyspą zwaną niebieską perłą jest Giglio, która słynie z produkcji lokalnego wina. Celem naszej wyprawy są również Capraia oraz Giannutri. Montecristo będziemy mogli podziwiać tylko z pokładu jachtu, gdyż jest niedostępna dla zwiedzających. Bogactwo przyrody i przepiękne krajobrazy wyłaniających się z seledynowo-błękitnego morza zostało objęte ochroną i wyspy tworzą Toskański Park Narodowy.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA KOLEJNY SEZON :)

TOSKANIA 2019

TERMIN TRASA DNI CENA
31.08 - 07.09.2019 PUNTA ALA - ELBA - GIGLIO - PUNTA ALA 7 2 095*
07.09 - 14.09.2019 PUNTA ALA - ELBA - GIGLIO - PUNTA ALA 7 2 095*

Cena podana jest w PLN za rejs
* rejs z pakietem VIP


RABATY:
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% rezerwacja w dniu urodzin
10% rezerwacja do 31.12.2018
5% rezerwacja do 31.03.2019
Maksymalny łączny rabat 10%

CENA REJSU W PAKIECIE VIP ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek Vat, ubezpieczenie KL i NNW, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie kaucji, sprzątanie końcowe, pościel, ręczniki, ponton z silnikiem zaburtowym

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, opłat za transport

Opłaty portowe, paliwo oraz wyżywienie pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 120 euro od osoby na tydzień. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna 100 euro/osoba. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

Wspomnienia z zeszłorocznego rejsu.

A tak bawilismy się w Toskanii na jednym z naszych wcześniejszych rejsów w tym rejonie.

TRASA REJSU 7 DNIOWEGO
PUNTA ALA - ELBA - GIGLIO - PUNTA ALA
DŁUGOŚĆ TRASY 195 MIL

• PUNTA ALA
• MARINA DI CAMPO
• CAPRAIA
• GIGLIO
• GIANNUTRI
• PORTOFERRAIO
• PORTO AZZURRO
• PUNTA ALA
Trasa rejsu jest orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

Rejs odbędzie się na nowoczesnym jachcie typu SUN ODYSSEY 449, rok budowy 2017.

Zdjęcia jachtu sa zdjęciamy poglądowymi danego modelu.


WSKAZÓWKA - ZAPLANUJ WCZEŚNIEJSZY PRZYJAZD
Przybywając do Toskani min.2 dni przed planowanym rejsem, masz doskonałą okazję aby skorzystać z możliwości zwiedzenia Pizy, Florencji, Sienny, a także innych mniejszych uroczych miasteczek.
Lokalna komunikacja umożliwia sprawne poruszanie się między miejscowościami.


TRANSPORT:
Wygodne połączenie lotnicze/czarter Itaka z Warszawy do Grosseto ( wylot 01.09, powrót 08.09)
Loty do Pizy obsługują linie Ryanair, Easy Jet, Alitalia. Wygodna komunikacj lokalna: Trenitalia. Do mariny w Punta Ala z miejscowości Follonica, dojechać można busami linii Tiemmespa.

Autokar linii Eurolines oferuje połączenia z Florencją ( np. z Katowic w cenie 500 PLN w obie strony)

SKIPPER
Rejs w Toskanii poprowadzi Piotr Banach, Kapitan jachtowy, właściciel firmy.

PODCZAS REJSÓW ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA CERTYFIKATU ISSA

Następna oferta - Rejsy Chorwacja