Rejs do Wenecji

Rejs rozpoczniemy w marinie Izola położonej w niewielkim miasteczku rybackim. Marina oferuje swoim gościom toalety z prysznicami, pralnię, sklep żeglarski, aptekę oraz zamknięty i strzeżony parking, który pomieści nawet 600 samochodów. To doskonałe miejsce na organizację rejsu do Włoch lub do Chorwacji. My tym razem zabierzemy Was w rejs do Włoch.

Po zaokrętowaniu pierwszym naszym celem będzie Wenecja. Reklamować jej nie trzeba, więc nie będziemy. Spędzimy tam cały dzień spacerując po jej pięknych uliczkach. Chętni, a wierzymy, że takich nie zabraknie, mogą również zwiedzić ją lokalną łodzią.
Z Wenecji udamy się w kierunku Ravenny, gdzie odwiedzimy miejsca związane z poetą Dante Alighieri (tutaj znajduje się grobowiec Dantego) oraz będziemy podziwiać bizantyjskie mozaiki, z których słynie to miejsce. Najcenniejszą mozaikę zobaczymy w Bazylice San Vitale. 5 minut spaceru od bazyliki i znajdziemy się na głównym placu Piazza del Popolo, gdzie toczy się życie mieszkańców.
Z Ravenny pożeglujemy w stronę Rimini – najbardziej znanego kurortu wakacyjnego nad Adriatykiem. To miasto tętni życiem zarówno w dzień jak i nocą. Rimini ma też swoją historię i właśnie poznanie jej polecamy wszystkim odwiedzającym to miejsce.
Będąc w Rimini warto wybrać się do San Marino – jednego z najmniejszych państw w Europie. Możemy tam dojechać bezpośrednim autobusem w ok. 35 minut. San Marino objęte jest strefą wolnocłową, a to oznacza raj dla osób lubiących zakupy!

Z Rimini pożeglujemy już w kierunku wybrzeża Słowenii zatrzymując się w niewielkiej, ale jakże uroczej miejscowości Piran. To wyjątkowe miasteczko swoją architekturą przypomina włoską Wenecję.

Piran to ostatni punkt na naszej trasie rejsu stamtąd pożeglujemy do naszego macierzystego portu Izola.

Izola - Wenecja - Izola
Termin: 03.09 - 10.09.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 490 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

RABATY:
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% wczesna rezerwacja do 31.03.2022
5% rezerwacja w dniu urodzin
Maksymalny łączny rabat: 10%

CENA REJSU ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, sprzątanie końcowe, pościel, ponton z silnikiem zaburtowym, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
foto: Damiano Baschiera

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia, paliwa, opłat portowych, które są pokrywane ze wspólnej kasy jachtu po ok. 150 EUR/os Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna: 100 EUR/os., zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA
Marina Izola

TRASA REJSU Izola - Wenecja - Izola
(dlugość trasy: 265 mil)

  • Izola
  • Wenecja
  • Ravenna
  • Rimini
  • Piran
  • Izola

CZYM PLYNIEMY
Res odbędzie na jachcie jednokadłubowym Elan 45 Impression, który posiada 4 kabiny dwuosobowe oraz 2 toalety. Na wyposażeniu jachtu: autopilot, GPS z plotterem, ster strumieniowy, ogrzewanie, bimini, 2 kola sterowe oraz wiele innych udogodniej podnosząccyh komfort żeglowania.

DOJAZD NA REJS
Samochód:
Warszawa - Izola: 1 160 km, Katowice - Izola: 875 km
Samolot: Warszawa - Ljubljana, PLL LOT, cena ok. 650 pln (z Ljubljany do Izoli (ok.130 km) można się dostać: autobusem, pociągiem, wynajętym samochodem)

UCZESTNICY
Rejs ze Słoweni do Włoch, to usługa, którą kierujemy zarówno do początkujących żeglarzy jak i osób posiadających doświadczenie żeglarskie. Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy i od naszych uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, natomiast jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Po zakończonym rejsie uczestnicy mogą otrzymać opinię z rejsu, gdzie wypływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Jeśli masz swoją ekipę, a nie pasuje Ci nasz termin rejsu, napisz do nas, przygotujemy Ci ofertę indywidualną.

WYŻYWIENIE NA JACHCIE
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Uczestnicy wybierają się często na wspólne posiłki do lokalnych restauracji i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (ważny paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik plażowy.