Rejs w Grecji 2022 - Morze Jońskie

Rejsy w Grecji, to najlepszy sposób na poznanie bogatej kultury, wspaniałej śródziemnomorskiej kuchni oraz odkrycie najpiękniejszych zakątków tego żeglarskiego raju. Położona nad Morzem Śródziemnym słoneczna Grecja oferuje niezapomnianą przygodę Rejs grecja morze jonskie globtouristwszystkim Żeglarzom. Śródziemnomorski klimat, tysiące wysp, dostęp do Morza Egejskiego oraz Morza Jońskiego ściągają zarówno amatorów, jak i doświadczonych żeglarzy.

W trakcie organizowanych przez nas rejsów popłyniesz w najciekawsze miejsca, nietknięte masową turystyką, gdzie poznasz Grecję od zupełnie innej strony. Grecja to mnogość wysp, z których jedynie około 170 jest zamieszkiwana. Resztę stanowią bezludne wyspy z zacisznymi zatokami, w których możemy zakotwiczyć, aby chociaż na chwilę odpocząć od zgiełku XXI wieku.

Rejsy w Grecji to idealny sposób aby aktywnie wypocząć oraz poznać antyczną kulturę tego kraju. Podczas naszych rejsów odkryjemy miejsca, do których można dotrzeć tylko na pokładzie jachtu. Nasza firma od kilkunastu lat organizuje rejsy w Grecji, zatem dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu udany urlop pod żaglami. Rejsy z naszą firmą są naprzyjmniejszą okazją, aby zakochać się w Grecji.

Lefkas (Lefkada, Leukas, Leukada) to malownicza wyspa na Morzu Jońskim z bajkowymi plażami i wysokimi górami, otoczona turkusowym morzem. Na lądzie występuje roślinność typowa dla tego rejonu: cypry, migdałowce oraz drzewa cytrusowe. W tradycyjnych, urokliwych greckich wioskach napotkamy charakterystyczne gaje oliwne. Miejsce to posiada bardzo ciekawą i zróżnicowaną historię

Morze Jońskie 2022 - Preveza

Rejs 1. Preveza - Zakynthos - Preveza
Termin: 24.09 - 01.10.2022
Cena: 2 690 PLN
Wolne miejsca: 6

RABATY:
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% wczesna rezerwacja do 31.03.2022
5% rezerwacja w dniu urodzin
Maksymalny łączny rabat: 10%

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skipera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, pościel, ręczniki,ponton z silnikiem zaburtowym, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, opłaty za transport.
Koszty związane z opłatami portowymi, paliwem i wyżywieniem pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po ok. 150 EUR/os. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Sprzątanie końcowe: 180 EUR do podziału na całą załogę (22,5 EUR/os. przy pełnym składzie). Kaucja zwrotna: 100 EUR/os. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA REJSU
Preveza

Trasa rejsu 7-dniowego (długość trasy ok. 210 mil)
Preveza - Zakynthos - Preveza

  • Preveza
  • Itaka
  • Kefallonia
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Kastos
  • Kalamos
  • Meganisi
  • Preveza

Planowana trasa rejsu jest orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.Relacja z naszego rejsu po Morzu Jońskim:

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej GALERII

JACHT
Rejs odbędzie się na jachcie jednokadłubowym np.typu Sun Odyssey 440, rok budowy 2020 (lub innym podobnej klasy), wyposażonym w 4 kabiny dwuosobowe, przestonną messę i 2 toalety.


TRANSPORT
W Preveza znajduje się mędzy narodowy port lotniczy. Loty bezposrednie są z Wiednia oraz Berlina.

UCZESTNICY
Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy i od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, natomiast jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ

WYŻYWIENIE PODCZAS REJSU
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (ważny paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty CD, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik plażowy.

SKIPPER
Rejs w Grecji na Morzu Jońskim poprowadzi Oskar Banach

UCZESTNICY
Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy i od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, natomiast jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ


Następna oferta - Rejsy Chorwacja