Rejs w Grecji 2019 - Morze Jońskie

Rejsy w Grecji, to najlepszy sposób na poznanie bogatej kultury, wspaniałej śródziemnomorskiej kuchni oraz odkrycie najpiękniejszych zakątków tego żeglarskiego raju. Położona nad Morzem Śródziemnym słoneczna Grecja oferuje niezapomnianą przygodę wszystkim Żeglarzom. Śródziemnomorski klimat, tysiące wysp, dostęp do Morza Egejskiego oraz Morza Jońskiego ściągają zarówno amatorów, jak i doświadczonych żeglarzy. Rejs grecja morze jonskie globtourist

W trakcie organizowanych przez nas rejsów popłyniesz w najciekawsze miejsca, nietknięte masową turystyką, gdzie poznasz Grecję od zupełnie innej strony. Grecja to mnogość wysp, z których jedynie około 170 jest zamieszkiwana. Resztę stanowią bezludne, spokojne wyspy z zacisznymi zatokami, w których możemy zakotwiczyć, aby chociaż na chwilę odpocząć od cywilizacji XXI wieku.

Rejsy w Grecji to idealny sposób na wypoczynek, a także na poznanie antycznej kultury oraz niezwykle urokliwych greckich wysp. Podczas naszych rejsów zyskają Państwo możliwość zwiedzenia tego przepięknego kraju oraz dotarcia do miejsc, do których można dotrzeć tylko na pokładzie jachtu. Nasza firma od kilkunastu lat organizuje rejsy w Grecji, zatem dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu udany urlop pod żaglami. Odkryj jak pięknym krajem jest Grecja. Rejsy z naszą firmą są ku temu najlepszą sposobnością.

Lefkada (Lefkas) to fascynująca wyspa na Morzu Jońskim z bajkowymi plażami, wysokimi górami oraz turkusowym morzem. Na lądzie roślinność typowa dla tego rejonu: cypry, migdałowce oraz drzewa cytrusowe. W tradycyjnych, malowniczych greckich wioskach spotkamy charakterystyczne gaje oliwne. Miejsce to posiada ciekawą historię sięgającą kilku tysięcy lat.

Morze Jońskie 2019 - Lefkas
Rejs 1. Lefkas - Zakynthos - Lefkas
Termin: 21.09 - 28.09.2019
Cena: 1 995 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

Rejs 2. Lefkas - Zakynthos - Lefkas
Termin: 28.09 - 05.10.2019
Cena: 1 995 PLN
Wolne miejsca: BRAK MIEJSC

RABATY:
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% rezerwacja w dniu urodzin
Maksymalny łączny rabat 10%.

Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dostać się na Lefkas

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skipera, opłatę klimatyczną, podatek Vat, ubezpieczenie KL i NNW, pościel, ręczniki,ponton z silnikiem zaburtowym, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, opłaty za transport.

Koszty związane z opłatami portowymi, paliwem i wyżywieniem pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 120 euro za osobę na tydzień. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Sprzątanie końcowe: 115 euro do podziału na całą załogę. Kaucja zwrotna: 100 euro/osoba. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA REJSU
Lefkas: Lefkas Marina - Anatoliki Paralia

Trasa rejsu 7-dniowego
Lefkas - Zakynthos - Lefkas
Długość trasy 208 mil

  • Lefkada
  • Itaka
  • Kefallonia
  • Zakynthos
  • Kastos
  • Kalamos
  • Meganisi
  • Lefkada

Wymieniona trasa rejsu jest jedynie orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

Relacja z naszego poprzedniego rejsu po Morzu Jońskim.

JACHT
Rejs odbędzie się na jachcie jednokadłubowym np.typu Bavaria 46 Cruiser (lub innym podobnej klasy)

jacht w grecji globtouristjacht w grecji rejs globtouristrejs grecja globtourist


TRANSPORT
Informacje dotyczące możliwych połączeń z Wyspą Lefkas można znaleźć TUTAJ.

UCZESTNICY
Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA.

WYŻYWIENIE PODCZAS REJSU
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty cd, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem , okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik. Oczywiście nie zapominamy o najważniejszym, czyli dobrych humorach :)

SKIPPER
Rejs w Grecji na Morzu Jońskim poprowadzi Piotr Banach, Kapitan jachtowy, właściciel firmy.

PODCZAS REJSU ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA CERTYFIKATU ISSA

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej GALERII


Następna oferta - Rejsy Chorwacja