Rejs Belize

Z myślą o naszych klientach, jak i tych tych, którzy jeszcze nimi nie są, a nie mają pomysłu na egzotyczne wakacje, co roku staramy się urozmaicać naszą ofertę rejsów. rejs morski belize globtouristDlatego też i tym razem mamy przygotowaną nową destynację naszych rejsów.
Zapraszamy na rejs po Belize, do kraju leżącego w Ameryce Środkowej.
Akwen ten to sieć 450 wysp, które graniczą z Morzem Karaibskim, Meksykiem i Gwatemalą. Belize słynie z drugiej na świecie, co do długości nieprzerwanej rafy koralowej, głębokich zatoczek, rozległej sieci jaskiń, a także historycznych ruin Majów. 300-kilometrowy system rezerwatu Belize Barrier Reef jest chroniony przez Światowe Dziedzictwo UNESCO i jest to doskonały obszar do nurkowania. Żeglowanie po Belize obejmuje rezerwat morski Glover's Reef, rezerwat morski South Water Caye oraz pomnik przyrody Blue Hole o głębokości 1000 stóp. Żeglarstwo u wybrzeży Placencia oferuje jedno z najlepszych miejsc do snorkelingu w Belize. Najważniejsze punkty na trasie naszego rejsu to: Cocoa Plum Cay, Wippari Cay, Lark Cay, South Water Cay, Lagoon Cay i Hatchet Cay.

Płyń z nami i zasmakuj w tym, co Belize ma najlepszego do zaoferowania...

BELIZE 2020

Rejs 1. Placencia - Coco Plum Cay - Placencia
Termin: 25.01 - 04.02.2020
Cena: 4 900 PLN
Dostępne miejsca: TAK
https://www.globtourist.com/zarezerwuj-rejs.html

Rejs 2. Placencia - Coco Plum Cay - Placencia
Termin: 05.02 - 15.02.2020
Cena: 4 900 PLN
Dostępne miejsca: TAK
https://www.globtourist.com/zarezerwuj-rejs.html

RABATY:
5% stały klient

CENA ZAWIERA: pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW
CENA NIE ZAWIERA: transportu, wyżywienia, opłat portowych, lokalnych opłat administracyjnych, ubezpieczenia kaucji i kaucji zwrotnej. Kaucja zostanie zwrócona w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.
Opłaty portowe, paliwo, opłaty administracyjne oraz wyżywienie pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 200 euro na czas rejsu. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Sprzątanie końcowe: 300 euro do podziału na całą załogę.
Ubezpieczenie kaucji: 400 euro do podziału na całą załogę + kaucja zwrotna zredukowana do kwoty 650 euro do podziału na całą załogę.
Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli jacht i wyposażenie jachtu w dniu zakończenia rejsu będzie w stanie niepogorszonym i nie powstały na nim żadne straty.

Planowana trasa rejsu 10-dniowego nurkowanie i rejs w belize z globtourist
Placencia - Coco Plum Cay - Placencia
- Placencia
- Whipray Cay
- Coco Plum Island
- Thatch Caye
- South Water Cay
- Lagoon Caye
- Hatchet Cay
- Ranguana Cays
- Lark Cay
- Placencia

Planowana trasa rejsu 10 - dniowego jest jedynie orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany odwiedzanych na trasie miejscowości w wyniku wyżej wymienionych czynników.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu:
Placencia: Robert’s Grove Marina

JACHT: 10-dniowy rejs odbędzie się na katamaranie Lagoon 400 (lub innym podobnej klasy)

rejs katamaranem globtourist

TRANSPORT: połączenia lotnicze z międzylądowaniami: linie Air France ceny biletów lotniczych ok. 3 200 PLN ( ceny mogą ulec zmianie )

UCZESTNICY

Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA.

WYŻYWIENIE NA JACHCIE PODCZAS REJSU - BELIZE

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs: dokumenty (paszport), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty cd, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik.

Skipper: Rejs poprowadzi kapitan jachtowy Piotr Banach.

Ciekawostki:

- Placencia: miejscowość położona nad morzem, od 2006 roku znana także z najwęższej głównej ulicy, wpisana jako rekord do Księgi Guinnessa
- South Water Caye: dziewicza prywatna wyspa o powierzchni 12 akrów, która jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej ekskluzywnych wysp w Belize
- Ranguana Cay: odległa prywatna wyspa na rafie koralowej z kolorowymi drewnianymi domkami oraz przyjaznym barem na plaży, który wita żeglarzy i turystów, a papuga "Charlie" jest tamtejszą gwiazdą przyciągającą klientów.
- Blue Water Hole: ten cud natury położony jest kilka mil od wybrzeża Belize, ma 300 m średnicy, 124 m głębokości i jest widoczny z kosmosu; rozsławiony przez francuskiego oceanografa Jacques’a Cousteau
- Randezvouz Caye: to maleńka prywatna wyspa położona tuż przy rafie koralowej Belize, z kolekcją leżaków plażowych i hamaków; można zanurkować wzdłuż głębokiej ściany wodnej tuż przy brzegu i doświadczyć kontrastu głębokiego morza i mielizny koralowców


Przydatne informacje:
- stolica: Belmopan
- język urzędowy: angielski
- waluta: dolar Belize (BZD)
- religia: przeważa chrześcijaństwo i protestantyzm
- przy pobytach turystycznych do 90 dni nie jest wymagana WIZA turystyczna
- wymagany paszport ważny co najmniej 3 miesiące oraz bilet powrotny
- podczas przyjazdu do Belize na lotnisku obowiązuje opłata 39 USD/osobę, przy wyjeździe 19 USD/osobę.


przygoda zycia w belize rejs katamaranembelize rejs katamaranem globtouristkuchnia belize rejs wakacje