Rejs Belize

Z myślą o naszych klientach, jak i tych tych, którzy jeszcze nimi nie są, a nie mają pomysłu na egzotyczne wakacje, co roku staramy się urozmaicać naszą ofertę rejsów. rejs morski belize globtouristDlatego też i tym razem mamy przygotowaną nową destynację naszych rejsów.
Zapraszamy na rejs po Belize, do kraju leżącego w Ameryce Środkowej.
Akwen ten to sieć 450 wysp, które graniczą z Morzem Karaibskim, Meksykiem i Gwatemalą. Belize słynie z drugiej na świecie, co do długości nieprzerwanej rafy koralowej, głębokich zatoczek, rozległej sieci jaskiń, a także historycznych ruin Majów. 300-kilometrowy system rezerwatu Belize Barrier Reef jest chroniony przez Światowe Dziedzictwo UNESCO i jest to doskonały obszar do nurkowania. Żeglowanie po Belize obejmuje rezerwat morski Glover's Reef, rezerwat morski South Water Caye oraz pomnik przyrody Blue Hole o głębokości 1000 stóp. Żeglarstwo u wybrzeży Placencia oferuje jedno z najlepszych miejsc do snorkelingu w Belize. Najważniejsze punkty na trasie naszego rejsu to: Cocoa Plum Cay, Wippari Cay, Lark Cay, South Water Cay, Lagoon Cay i Hatchet Cay.

Płyń z nami i zasmakuj w tym, co Belize ma najlepszego do zaoferowania.

BELIZE 2020

Rejs 1. Placencia - Coco Plum Cay - Placencia
Termin: 18.01 - 25.01.2020
Liczba dni: 7
Cena: 4 950 PLN
Dostępne miejsca: TAK
https://www.globtourist.com/zarezerwuj-rejs.html

Rejs 2. Placencia - Coco Plum Cay - Placencia
Termin: 25.01 - 04.02.2020
Liczba dni: 10
Cena: 6 950 PLN
Dostępne miejsca: TAK
https://www.globtourist.com/zarezerwuj-rejs.html

RABATY:
5% stały klient

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW oraz PAKIET ALL INCLUSIVE: sprzątanie końcowe, pakiet startowy, ubezpieczenie kaucji , lokalne opłaty administracyjne

CENA NIE ZAWIERA: transportu, wyżywienia, opłat portowych.
Opłaty portowe, paliwo oraz wyżywienie pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 150 - 200 euro na czas rejsu. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu.

Kaucja zwrotna: 100 euro od osoby. Kaucja zostanie zwrócona w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

Planowana trasa rejsu 10-dniowego nurkowanie i rejs w belize z globtourist
Placencia - Coco Plum Cay - Placencia
- Placencia
- Whipray Cay
- Coco Plum Island
- Thatch Caye
- South Water Cay
- Lagoon Caye
- Hatchet Cay
- Ranguana Cays
- Lark Cay
- Placencia

Planowana trasa rejsu 10 - dniowego jest jedynie orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany odwiedzanych na trasie miejscowości w wyniku wyżej wymienionych czynników.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu:
Placencia: Robert’s Grove Marina

JACHT: 10-dniowy rejs odbędzie się na katamaranie Lagoon 400 (lub innym podobnej klasy)

rejs katamaranem globtourist

TRANSPORT: połączenia lotnicze z międzylądowaniami: linie Air France ceny biletów lotniczych ok. 3 200 PLN ( ceny mogą ulec zmianie )

UCZESTNICY

Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA.

WYŻYWIENIE NA JACHCIE PODCZAS REJSU - BELIZE

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs: dokumenty (paszport), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty cd, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik.

Skipper: Rejs poprowadzi kapitan jachtowy Piotr Banach.

Ciekawostki:

- Placencia: miejscowość położona nad morzem, od 2006 roku znana także z najwęższej głównej ulicy, wpisana jako rekord do Księgi Guinnessa
- South Water Caye: dziewicza prywatna wyspa o powierzchni 12 akrów, która jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej ekskluzywnych wysp w Belize
- Ranguana Cay: odległa prywatna wyspa na rafie koralowej z kolorowymi drewnianymi domkami oraz przyjaznym barem na plaży, który wita żeglarzy i turystów, a papuga "Charlie" jest tamtejszą gwiazdą przyciągającą klientów.
- Blue Water Hole: ten cud natury położony jest kilka mil od wybrzeża Belize, ma 300 m średnicy, 124 m głębokości i jest widoczny z kosmosu; rozsławiony przez francuskiego oceanografa Jacques’a Cousteau
- Randezvouz Caye: to maleńka prywatna wyspa położona tuż przy rafie koralowej Belize, z kolekcją leżaków plażowych i hamaków; można zanurkować wzdłuż głębokiej ściany wodnej tuż przy brzegu i doświadczyć kontrastu głębokiego morza i mielizny koralowców

Przydatne informacje:
- stolica: Belmopan
- język urzędowy: angielski
- waluta: dolar Belize (BZD)
- religia: przeważa chrześcijaństwo i protestantyzm
- przy pobytach turystycznych do 90 dni nie jest wymagana WIZA turystyczna
- wymagany paszport ważny co najmniej 3 miesiące oraz bilet powrotny
- podczas przyjazdu do Belize na lotnisku obowiązuje opłata 39 USD/osobę, przy wyjeździe 19 USD/osobę.


przygoda zycia w belize rejs katamaranembelize rejs katamaranem globtouristkuchnia belize rejs wakacje

Obejrzyj video relacje z naszych rejsów po egzotycznych rejonach świata.