Punta Ala - tu rozpocznij żeglarską przygodę w Toskanii

Planujesz odwiedzić Toskanię ? Najlepszym sposobem na poznanie najciekawszych miejsc są oczywiście wakacje na jachcie.

Marina Punta Ala

Jako jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do rozpoczęcia rejsu w Toskanii jest Marina Punta Ala. Korzystając z naszych usług możesz zapisać się do na Rejs w Toskanii bądź samodzielnie wyczarterować jacht . Miejscowość Punta Ala położona jest na pięknym, zielonym cyplu, otoczonym przez morze. Ze względu na swoje walory turystycznie, piaszczystą plażę i doskonałą bazę noclegową, stała się cenionym centrum turystyki w Rejonie Maremma, w Prowincji Grosseto.

Kilka słów o Marnie Punta Ala

Marina jest osłonięta falochronem od strony północno-zachodniej. Powierzchnia ponad 100 000 metrów kwadratowych, podzielona jest na trzy sektory o głębokości od 2,0 do 5,0 metrów. Wejście do przystani znajduje się od strony północnej. Dno basenu stanowi piasek i muł. Do portu mogą wpływać łodzie o długości do 28 metrów z maksymalnym zanurzeniem 4,5 metra.

Zbliżając się do mariny należy zachować ostrożność ponieważ w odległości około 200 metrów w kierunku północno-zachodnim od wejścia do mariny znajduje się skalista mielizna. Głębokość w tym miejscu spada do 1,7 metra. Niebezpieczeństwo jest oznaczone zachodnim znakiem kardynalnym oświetlonym w nocy.

Do dyspozycji odwiedzających marinę jest 885 miejsc do cumowania, z których 70 zarezerwowanych jest do tranzytu. W marinie znajduje się 13 pirsów o numerach od 1 do 13. Wpływając do portu należy zgłosić się na kanale 09 lub telefonicznie pod numerem 0039 0564 922 784.

W rejonie mariny znajduje się kilka restauracji z tradycyjną włoską kuchnią, a także kawiarni, gdzie można wypić aromatyczna kawę i spróbować klasycznych lodów Gellato. Jest to okazja, aby przyjemnie wykorzystać wolny czas czekając na rozpoczęcie rejsu czy tez czarteru.

Na terenie mariny znajdują się 4 niezależne obszary z toaletami i prysznicami z ciepłą wodą. Sanitariaty są regularnie sprawdzane i czyszczone przez pracowników.

Przybywając do Włoch kilka dni wcześniej nadarza się również okazja, aby zwiedzić okoliczne zabytkowe miasteczka, a wśród nich m.in.: Tarquinia, Volterra, Populonia, Vetulonia, Saturnia, Roselle, Massa Marittima oraz Grosseto.

Ciekawych zakątków nie trzeba jednak szukać daleko, ponieważ na terenie miasteczka Punta Ala znajdują się XVI- wieczne fortyfikacje: Castello di Punta Ala oraz Torre Hidalgo, które z pewnością warto zobaczyć.

Zaplanuj ciekawą trasę rejsu

RASA REJSU 7 DNIOWEGO
PUNTA ALA - ELBA - GIGLIO - PUNTA ALA
DŁUGOŚĆ TRASY 195 MIL

• MARINA PUNTA ALA
• MARINA DI CAMPO
• CAPRAIA
• GIGLIO
• GIANNUTRI
• PORTOFERRAIO
• PORTO AZZURRO
• MARINA PUNTA ALA

Jak dostać się do Punta Ala ?

Poniżej przedstawione są przykładowe możliwości dotarcia do mariny, z której rozpoczynają się nasze rejsy i czartery w Toskanii.

Wybierając połączenie lotnicze z Polski, najwygodniej wybrać jedno z poniższych włoskich lotnisk, z których dalsza podróż do Punta Ala nie jest problemem.

- lotnisko w Grosseto ( 44 km od Punta Ala ). Połączenia czarterowe z Warszawy wykonywane są w każdą sobotę, do końca września. Bilety tylko w obie strony. Zakupu można dokonać online na stronie biura podróży Itaka.
Aby z lotniska dostać się bezpośrednio do miasteczka Punta Ala, należy skorzystać z lokalnych linii kolejowych Trenitalia, które bezpośrednio lub z przesiadką dowiozą Was do miejscowości Follonica ( 30 km od Punta Ala), koszt biletu: 6 – 10 euro.
Z miejscowości Follonica do Punta Ala Porto kursują lokalne autobusy linii Tiemmespa (http://www.tiemmespa.it/ ). Podróż trwa około 30 minut.  Autobus kursuje kilka razy dziennie. Koszt przejazdu One Way to 1.50 euro (bilet ważny  jest  przez 70 minut od momentu zakupu) .

- lotnisko w Piza (131 km od Punta Ala). Bezpośrednie połączenia lotnicze:
              z Warszawy, linie Ryanair: wtorek, sobota
              z Gdańska, linie Ryanair: poniedziałek, wtorek, piątek
              z Krakowa, linie Ryanair: poniedziałek, piątek
              z Berlina, linie Easyjet do 1.09.2018  kursują codziennie, wrzesień i październik: poniedziałek, środa, piątek i niedziela

Piza - Follonica: pociąg - czas przejazdu od 1h do 1h40 minut, cena biletu One Way: 9.90 - 15.50 euro (regionale lub intercity)
Z miejscowości Follonica do Punta Ala Porto kursują lokalne autobusy linii Tiemmespa (http://www.tiemmespa.it/ ). Podróż trwa około 30 minut.  Autobus kursuje kilka razy dziennie. Koszt przejazdu One Way to 1.50 euro (bilet ważny jest przez 70 minut od momentu zakupu) .

- lotnisko we Florencji (183 km od Punta Ala):  Połączenia lotnicze z przesiadką:
              z Warszawy, Katowic, Berlina

Florencja (Firenze) - Follonica: pociąg - czas przejazdu ok. 2h 30 minut, cena biletu One Way: 16 euro (http://www.trenitalia.com/)
Z miejscowości Follonica do Punta Ala Porto kursują lokalne autobusy linii Tiemmespa (http://www.tiemmespa.it/ ). Podróż trwa około 30 minut.Autobus kursuje kilka razy dziennie. Koszt przejazdu One Way to 1.50 euro (bilet ważny jest przez 70 minut od momentu zakupu) .

Jeżeli planujecie podróż samochodem musicie liczyć się z podróżą trwającą ok. 20 godzin startując z Warszawy i ok. 15 godzin z Katowic.