Porto Cristo - malowniczy port na Majorce

Czarterując jacht na Majorce, wcale nie musimy opuszczać wyspy, aby mieć zapewnione atrakcje na tygodniowy rejs. Jest tam tyle wspaniałych miejsc wartych odwiedzenia, że nawet 7 dni wydaje się być mało.

Chcielibyśmy Wam zaprezentować mały porcik znajdujący się na południowo – wschodnim wybrzeżu Majorki - Porto Cristo.
Pozycja: 39º 32' 11"N, 03º 20'26" E

Port jest dosyć dobrze osłonięty i obecnie oferuje 222 miejsca do cumowania. W sezonie jest tam dosyć tłoczno. Marina nazywa się Club Nautic Porto Cristo. W miesiącu lipcu za jacht o długości 13 m zapłacimy za postój 96,52 euro. W cenie otrzymujemy miejsce do cumowania, prąd, możliwość skorzystania z prysznica oraz dostęp do sieci WiFi. W marinie znajduje się basen dostępny dla klientów mariny. Rezerwację można dokonać poprzez stronę internetową mariny TUTAJ  . Z obsługą mariny możecie się również skontaktować telefonicznie pod numerem + 34 971 82 12 53.

Vis a vis mariny znajduje się port miejski, przy którym można stanąć. Opłata za postój jest mniejsza o40% niż w marinie. W cenie mamy wodę oraz możliwość skorzystania z prysznicy. Zaletą keji miejskiej jest bliższa odległość do miasta i plaży.

Marina posiada zaplecze serwisowe oraz dźwig z udźwigiem do 12,5 tony.

500 metrów od mariny znajdziecie supermarket, w którym można zrobić zakupy.
  

W Porto Cristo znajduje się jedna ze słynniejszych na Majorce jaskiń – Coves del Drach ( smocza jaskinia ). To właśnie w tej jaskini znajduje się jedno z największych na świecie podwodnych jezior, które ma 100 m długości. Zwiedzanie jaskini trwa około godziny. Bilety rezerwuje się na konkretną godzinę. Podczas zwiedzania spaceruje się wytyczoną ścieżką, podziwiając liczne stalagnaty, stalaktyty, stalagmity. Na końcu wycieczki jest atrakcja dla zwiedzających. W jaskini został stworzony jakby mały amfiteatr. Podczas przygotowanego pokazu możemy wysłuchać tam koncertu granego na żywo przez artystów na pianinie, skrzypcach oraz kontrabasie. Zespół muzyczny gra płynąć na łodzi ozdobionej palącymi się świeczkami.

Bilety do jaskini można zarezerwować przez Internet >> TUTAJ.  Bilet kosztuje 15 euro za osobę ( 8 euro dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat ) .

Od 1 listopada do 11 marca wejście do jaskini można rezerwować na godziny:  10:45 , 12:00 , 14:00  i  15:30 .

Od 12 marca do 31 października : 10:00 , 11:00 , 12:00 , 14:00 , 15:00 , 16:00  i 17:00 .
     

Majorka słynie z produkcji sztucznych pereł. W Porto Cristo znajduje się jedna z największych fabryk pereł Majorica. Każdy kto był na Majorce dobrze wie, że salony sprzedaży pereł znajdują się na każdym rogu.

Malowniczy miejski porcik w Porto Cristo to miejsce, w którym cumują małe lokalne łodzie. Możemy tam usiąść w jednej z licznych knajpek zarówno na większy posiłek jak i zatrzymać się na kawę czy lody.

Z Porto Cristo możemy dojść spacerem ( 25 min. ) na punkt widokowy Torre Serral dels Falcons.