Wybierz się z nami na Majówkę do Chorwacji

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na długi majowy weekend, to zapraszamy na spędzenie go w wyjątkowy sposób. Wybierz się z nami do Chorwacji i zwiedzaj ją z pokładu jachtu. Chorwacja to idealne miejsce dla osób, które po raz pierwszy planują się wybrać na żagle, ale także raj dla doświadczonych żeglarzy.

Rejs majowy zaplanowaliśmy w Dalmacji Południowej. Nasz rejs rozpocznie się w marinie Baotić w Seget Donji, skąd wypłyniemy bezpośrednio do Dubrownika, chorwacja dubrownik rejsgdzie będzie czas posmakować specjałów lokalnej kuchni oraz zachwycić się urokliwymi uliczkami starówki i pięknymi zabytkowymi budowlami. Następnego ranka wypłyniemy z mariny kierując się na Wyspę Mljet. Od codziennego zgiełku oderwie nas spacer po Parku Narodowym Mljet, gdzie wśród bujnej roślinności będziemy mogli napawać się pięknymi krajobrazami. Kolejnym celem naszej wyprawy będzie Korčula, której widok od strony morza jest jednym z najbardziej zachwycających ze względu na mury oraz baszty obronne, za którymi wyłaniają się wiekowe budynki. Po zwiedzeniu zabytków Korčuli udamy się na wyspę Hvar, aby rozkoszować się zapachem lawendy, która w różnej postaci jest licznie sprzedawana na uliczkach miasta, co stanowi wspaniałą pamiątkę z tej wyspy. Będąc na Hvarze warto spacerem dotrzeć na XVI-wieczną twierdzę Španjol, z której widać przepiękną panoramę zatoki. Kolejnym celem naszej eskapady będzie Wyspa Sveti Klement, w którą wcinają się liczne zatoki. Nasyciwszy się urokliwą zatoką Vinogradišče, gdzie można bezpiecznie zakotwiczyć podziwiając błękit adriatyckiego morza obierzemy kierunek na Wyspę Brač, aby zacumować w typowo turystycznej miejscowości Bol i udać się na najwyższy szczyt wyspy – Vidovą Gorę, która stanowi idealny punk widokowy między innymi na Zlatni Rat – jedną z najpiękniejszych plaż Adriatyku. Z miejscowości Bol będziemy kierować się do pięknego starego portu w Milnie, obfitującego w zabytkowe budowle. Milna jest idealnym miejscem na wieczorne spacery, gdyż właśnie wtedy można poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca. Odpoczynek od masowej turystyki znajdziemy w niewielkiej miejscowości Bobovišča, która urzeka klimatyczną ciszą i spokojem. Kończąc powoli naszą wyprawę udamy się do Splitu, który stanowi ważny ośrodek kulturalny, administracyjny oraz przemysłowo-handlowy. Miasto obfituje w liczne zabytki, z których wielkie wrażenie robi Pałac Dioklecjana oraz Katedra Sv. Dujama. Bogatsi o nowe doświadczenia, nasyceni pięknem krajobrazów i rozgrzani ciepłem chorwackiego słońca zakończymy nasz rejs w marinie Baotić, skąd rozpoczęliśmy naszą wyprawę.

Majówka w Chorwacji 2019

Rejs 1. TrogirDubrownik - Trogir
Termin: 27.04 - 04.05.2019
Cena: 1 545 PLN
Wolne miejsca: 2

RABATY:
10% rezerwacja do 31.12.2018
5% rezerwacja do 31.03.2019
5% stali klienci
5% grupy od 3 do 5 osób
10% grupy powyżej 5 osób
5% rezerwacja w dniu urodzin
Maksymalny łączny rabat 10%

CENA ZAWIERA:
• pobyt na jachcie
• usługi skippera
• podatek Vat
pakiet VIP*

Pakiet VIP zawiera: ubezpieczenie KL i NNW, transit log, sprzątanie końcowe, pościel, ręczniki, opłatę klimatyczną, WI-FI, ponton z silnikiem zaburtowym, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

• wyżywienia, paliwa, opłat portowych, opłat za transport. Opłaty za wyżywienie, paliwo i opłaty portowe pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 120 euro od osoby. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna 100 euro/osoba. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.
MIEJSCE ROZPOCZĘCIA:
Trogir: Yachtclub Seget, marina Baotić w Seget Donji

Trasa rejsu: Trogir - Dubrownik – Trogir
Przybliżona trasa rejsu to około 300 mil
Trogir
Dubrownik
Wyspa Mliet
Wyspa Korčula
Wyspa Hvar
• Sveti Klement
Wyspa Brač
Trogir
Trasa TrogirDubrownikTrogir wymaga intensywnej żeglugi.

Planowana trasa rejsu 7 dniowego jest jedynie orientacyjną i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany odwiedzanych na trasie miejscowości w wyniku wyżej wymienionych czynników.

JACHT: Rejs odbędzie się na jachcie DUFOUR 460 GL, rok budowy 2019, dł. 14,15 m. Jacht wyposażony jest w: dwa koła sterowe, ster strumieniowy, elektryczną windę kotwiczną, autopilot, GPS z plotterem, platformę kąpielową oraz grill. Jacht posiada 5 kabin dwuosobowych, 3 toalety.

DOJAZD
Autokar: Dla uczestników rejsów oferujemy transport autokarowy w promocyjnej cenie 400 złotych za przejazd w obie strony od osoby. Szczegóły wyjazdów dostępne są TUTAJ.
Samochód: Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem na czas rejsu mogą zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie. Tygodniowy koszt postoju auta wynosi około 60 euro. Nie ma możliwości rezerwowania miejsca.

UCZESTNICY
Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Podział załóg jest dokonywany na kilka dni przed rejsem. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

WYŻYWIENIE
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty cd, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem , okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik.

Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dostać się do Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dostać się na wyspę Brać, Hvar, Korcula i Vis ?
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Rajska wyspa Hvar w Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Kuchnia chorwacka
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dobrze zaplanować rejs w Chorwacji cz. 1.
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak dobrze zaplanować rejs w Chorwacji cz. 2.
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Baza noclegowa w Chorwacji
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Wodospady na rzece Krka
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Warunki pogodowe na Adriatyku

Rejsy Chorwacja, to usługa, którą kierujemy zarówno do początkujących żeglarzy jak i osób posiadających doświadczenie żeglarskie.

Jako firma organizująca rejsy w Chorwacji od kilkunastu lat, często spotykamy się z pytaniami dotyczącymi zabytków i ciekawych miejsc w Chorwacji. Dla osób wybierających się na organizowane przez nas rejsy w Chorwacji, przygotowaliśmy mini przewodnik po tym kraju. Znajdą w nim Państwo omówienie najciekawszych zabytków i miejsc. Zapraszamy do poznania niezwykle urokliwego kraju jakim jest Chorwacja. Przewodnik dostępny jest TUTAJ.

PODCZAS REJSU ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA CERTYFIKATU ISSA.