Czartery jachtów oraz rejsy - FAQ

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów. Mamy nadzieję, że w tym miejscu rozwiejemy także wszelkie Twoje wątpliwości związane z rozwiązaniem, jakim jest czarter jachtu, np. w malowniczej Chorwacji.

1. Jakie uprawnienia są potrzebne do samodzielnego wyczarterowania jachtu?
Do samodzielnego wyczarterowania jachtu w większości krajów wystarczy patent sternika jachtowego. Dodatkowym uprawnieniem jaki jest wymagany w przypadku czarteru jachtu w Chorwacji jest świadectwo radiooperatora UKF.

2. W jaki dzień tygodnia można rozpocząć czarter?
U większości armatorów rozpoczęcie czarteru odbywa się w modułach tygodniowych sobota – sobota, ale zdarzają się armatorzy, u których zaokrętowanie odbywa się w dowolny dzień tygodnia i trwa dowolną ilość dni ( min. 3 ). Odbiór jachtów odbywa się w godzinach popołudniowych najczęściej po godzinie 17:00. Jacht należy zdać rano do godziny 09:00. U większości armatorów wymagane jest wpłynięcie do portu macierzystego na dzień przed zakończeniem czarteru do godz. 17:00. Więcej informacji o poszczególnych czarterach jachtów znaleźć można w dziale czartery jachtów.

3.Co to oznacza opcja „one way”?
„One way” oznacza rozpoczęcie rejsu w jednym porcie, a zakończenie w innym. Jest to opcja dodatkowo płatna, ponieważ armator musi powrotem przestawić jacht do portu macierzystego.

4. Co to jest „crew list”?
Crew list jest to lista załogi. Każdy czarterujący potrzebuje mieć taką listę podczas pływania. Listę załogi wystawia armator. Na liście załogi znajdują się takie dane jak: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, nr paszportu, obywatelstwo oraz numer patentu skipera.

5. Co warto ze sobą zabrać na czarter/rejs?
Rejony, w których oferujemy czartery jachtów oraz organizujemy rejsy odbywają się w ciepłych rejonach Świata. Należy więc pamiętać o zabraniu ze sobą kremu z filtrem UV, nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych. Na jachcie najlepiej jest używać miękkiego obuwia na białej podeszwie, aby nie porysować pokładu. Każdy kto choruje na przewlekłe choroby musi pamiętać o zabraniu ze sobą niezbędnych lekarstw. W zależności od okresu pływania zalecamy zabranie ze sobą kompletu cieplejszych ubrań typu: polar, kurtka przeciwdeszczowa lub sztormiak. Więcej o wymaganiach dotyczących konkretnych rejsów znaleźć można w dziale rejsy.

6. Czy jacht, który czarterujemy jest ubezpieczony?
Jacht ubezpieczony jest w zakresie OC oraz Casco. Odpowiedzialność finansowa Czarterującego za powstałe straty ograniczona jest do wysokości wpłaconej kaucji. Kaucja na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie trwania imprezy, w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu oraz spóźnienia, pobrana będzie przez Armatora jachtu w dniu przekazania jachtu Czarterującemu, a zwrócona w całości, jeżeli nie powstaną straty i spóźnienia w dniu zwrotu jachtu. Kaucję można wpłacić gotówką lub kartą kredytową.

Niektórzy armatorzy mają w swojej ofercie ubezpieczenie kaucji. Oznacza to, że czarterujący może wpłacić armatorowi zamiast kaucji bezzwrotna kwotę. Zależy ona od rejonu, w którym czarteruje się jacht i wynosi ok. 20 euro/dzień. W niektórych przypadkach, gdy czarterujący wykupuje takie ubezpieczenie armatorzy pobierają kaucje zwrotna zredukowana do kwoty 300 – 400 euro. Kaucja ta jest przeznaczona na elementy, których ubezpieczenie kaucji nie obejmuje jak np.: żagle lub silnik do pontonu.

7. Czy na jachcie można podłączyć telefon do ładowania?
Każdy jacht wyposażony jest w instalację na 12 V. Istnieje możliwość podłączenia do napięcia 220 V podczas postoju w marinie jeśli pozwala nam na to infrastruktura portowa.

8. Z jakimi dodatkowymi kosztami musimy się liczyć podczas czarteru?
Oprócz opłaty za sam czarter podczas rejsu ponosimy koszty związanie z eksploatacją jachtu oraz opłatami portowymi. Do kosztów związanych z eksploatacja jachtów zdecydowanie należy koszt zużytego paliwa podczas rejsu. Jest on zależny od tego jakiej wielkości jacht czarterujemy, mocy silnika oraz ile godzin podczas rejsu pływamy używając silnika.

9. Jak wyczarterować jacht w Chorwacji?

Czarter to idealne rozwiązanie m.in. dla grup zorganizowanych, bowiem w tym przypadku istnieje możliwość samodzielnego wyznaczenia trasy rejsu. Jeśli nie dysponujesz odpowiednimi uprawnieniami do samodzielnego prowadzenia jachtu, z naszą pomocą możesz wynająć skippera, który zajmie się prowadzeniem jachtu i obsługą urządzeń pokładowych.

Odpowiedź na pytanie, jak wyczarterować jacht, jest bardzo prosta - najwygodniejszym, najpewniejszym i najkorzystniejszym cenowo sposobem na wyczarterowanie jachtu w Chorwacji, a także w każdym innym zakątku świata, jest skorzystanie z naszej oferty. Jak to jednak wygląda w praktyce?

W naszym serwisie zyskujesz dostęp do ofert renomowanych armatorów, którzy proponują czarter jachtów lub katamaranów w najpopularniejszych chorwackich portach, w tym m.in. SUKOŠAN (k. Zadaru), SIBENIK, SEGET DONJI

Kompleksowy przegląd w zakresie typów jachtów, ich roku budowy, ilości koi, w jakie wyposażone są poszczególne jachty oraz terminów, w jakich dostępne są konkretne propozycje, pozwala na szybki i łatwy wybór najdogodniejszego rozwiązania. Każdej propozycji przyporządkowana jest cena za czarter - dzięki temu od razu wiesz, ile będą kosztować Twoje wakacje. Ponadto oferta uzupełniona jest informacjami o możliwych rabatach, ewentualnych kosztach fakultatywnych oraz dostępnych usługach dodatkowych.

Aby wyczarterować jacht, wystarczy dokonać rezerwacji na stronie ZAREZERWUJ CZARTER. Płatności najczęściej dokonuje się w następujący sposób: 50% przy dokonywaniu rezerwacji, pozostałe 50% na cztery tygodnie przed czarterem.

10. Ile kosztuje czarter jachtu w Chorwacji?

Aby dowiedzieć się, ile dokładnie kosztuje czarter jachtu w Chorwacji, najlepiej skorzystać z oferty, jaką prezentujemy na stronie CZARTERY JACHTÓW CHORWACJA. Ceny czarteru uzależnione są od wielu czynników, w tym m.in.:

 • typ jachtu,
 • roku budowy jachtu,
 • ilości koi,
 • termin, w jakim chcemy wyczarterować jacht.
 • Po uwzględnieniu wymienionych czynników, ceny czarteru w Chorwacji kształtują się od 750 Euro do około 7000 Euro za tydzień czarteru jachtu, oraz od 1800 Euro do niemal 9000 Euro za tydzień czarteru katamaranu.
 • Ważne, aby w kalkulacji ceny uwzględnić ewentualne koszty dodatkowe, np.:
 • skipper: 150 PLN/dzień + wyżywienie + koszty transportu,
 • silnik do pontonu: około 80 euro/tydzień,
 • spinaker: 150 euro/tydzień + kaucja 500 euro,
 • ręczniki: 8 euro/osobę,
 • pies na jachcie: 200 euro/czarter.

Poszczególne oferty zakładają również atrakcyjne rabaty, np. za wczesną rezerwację. Warto zatem z wyprzedzeniem planować wakacje i na tym właśnie skorzystać.

Czarter jachtu Chorwacja - zobacz jak to wygląda!

Czarter w Splitcie

Czarter w Marina Baotic

Czarter w Dubrowniku

Czarter Trogir

Następna oferta - Poradnik żeglarski