Czarter jachtu na Madagaskarze

Po 5 latach firma Dream Yacht Charter ponownie otwiera swoją bazę na Madagaskarze. To już kolejna baza w rejonie Oceanu Indyjskiego. Obecnie flota liczy 3 jachty: Lagoon 39, Lavezzi 40 oraz Sun Odyssey 379, które można rezerwować od lipca 2019. Baza, której możemy wynająć jacht mieści się w Nosy Be.

Obszar Madagaskaru i leżących przy nim licznych wysp i wysepek, z krystalicznie czystą wodą to raj dla żeglarzy. Na miejscu czeka na nas mieszanka kultur z całego świata, z przewagą Francji.  Linia brzegowa liczy 5 000 km i oferuje doskonałe miejsca do nurkowania oraz snorkelinu. Baza czarterowa – Nosy Be, mieści się na północny zachód od Madagaskaru. Charakteryzuje się przepięknymi białymi plażami. Cała wyspa pachnie kawą, wanilią, kakao, cynamonem i licznymi przyprawami korzennymi, które są tutaj uprawiane.
Jak na żeglarza przystało, koniecznie musicie spróbować lokalnego rumu, produkowanego z trzciny cukrowej, który nosi nazwę Toaka gasy.
Rejon licznie zamieszkują lemury, których jest tu aż 50 gatunków. Spotkacie je zapewne wiele razy i przekonacie się jak wyginają śmiało swoje ciało :)

Kiedy wybrać się na Madagaskar ?

Klimat tropikalny, w którym leży Madagaskar ma to do siebie, że jest tam ciepło cały rok. Średnia temperatura wynosi 29 °C . Zima trwa tu od kwietnia do października, wówczas dni są chłodniejsze. Lato przypada na miesiące listopad – marzec, wówczas temperatury są wysokie, często występują opady, możliwe są również monsuny. Od października do lipca w godzinach porannych wieje wschodni wiatr Varatraz, a po południu zachodni wiatr Talo. W miesiącach sierpień – wrzesień dominującym wiatrem jest Varatraz, silniej wiele po południu gdy może on osiągać 45 węzłów. W rejonie występują dwa pływy w ciągu dnia ( od 30 cm do 4,5 m )
Analizując ceny czarterów na Madagaskarze, najdroższy okres przypada na terminy pomiędzy 21.12 a 04.01, średni na terminy: 06.07 – 24.08, 05.10 – 16.11, 21.03 – 16.05, pozostałe terminy to sezon niski. Armator obowiązkowo narzuca wykupienie ubezpieczenia kaucji. Pełny cennik czarteru jachtów na Madagaskarze jest już dostępny na naszej stronie w zakładce czartery jachtów Madagaskar.

Miesiąc Średnia temp. Opady
Styczeń 19°C do 31°C 384mm
Luty 19°C do 31°C 318mm
Marzec 18°C do 32°C 292mm
Kwiecień 20°C do 31°C 132mm
Maj 18°C do 30°C 74mm
Czerwiec 16°C do 29°C 62mm
Lipiec 15°C do 28°C 71mm
Sierpień 16°C do 28°C 61mm
Wrzesień 16°C do 27°C 40mm
Październik 19°C do 29°C 68mm
Listopad 20°C do 30°C 131mm
Grudzień 20°C do 31°C 243mm

Jak dolecieć ?

Z Polski oferowane są loty czarterowe. Zaletą ich jest to, że leci się bezpośrednio, bez żadnych przesiadek oszczędzając tym samym czas. Lot na trasie Warszawa – Nosy Be trwa 10,5 godz. I obecnie połączenie takie oferuje Itaka. Wyloty odbywają się w czwartki wieczorem i na miejscu jest się w piątek rano. Lot powrotny odbywa się w piątek z rana i wieczorem jesteśmy na miejscu. Bilety na grudzień można kupić od ok. 2 200 pln za osobę. Bardziej odległe terminy są już niestety droższe, na wrzesień lot kosztuje ok. 3 600 pln. Ofertę mozna znaleźć na stronie ITAKI.

Możemy rownież skorzystac z połączeń rejsowych. Loty z Europy na Madagaskar odbywają się z Paryża i Mediolanu. Najlepiej dolecieć do Antanarivo - stolicy Madagaskaru, a następnie lokalnymi liniami na Nosy Be. Loty możecie znaleźć na wyszukiwarce www.skyscanner.pl lub www.momondo.pl.

Gdzie pływać ?

Armator proponuje następującą trasę rejsu 7 dniowego:

Dzień 1: Nosy Be to Nosy – Tanikely – Mamoko
Dzień 2: Mamoke – Baie des Russes
Dzień 3: Baie des Russes – Nosy Iranja
Dzień 4: Nosy Iranja – Nosy Kalakajoro
Dzień 5: Nosy Kalakajoro – Nosy Ovy – Nosy Antanimora
Dzień 6: Nosy Antanimora – Baramahamay
Dzień 7: Baramahamay – Nosy Be

Przydatne informacje

Czas lokalny: czas polski plus 2 godz.
Wizy: są wymagane. Wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można uzyskać na lotnisku na Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami, potwierdzenie biletu powrotnego. Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy: ok. 30 EUR ( jest to opłata zmienna )
Klimat: tropikalny, pora deszczowa: grudzień-marzec.
Waluta: ariary madagaskarskie (MGA): 1 EUR = 4200 MGA
Języki urzędowe: malgaski i francuski.
Napięcie elektryczne: 220 V.
Szczepienia: przy wjeździe na teren Madagaskaru nie są wymagane szczepienia. Jedynym wyjątkiem jest żółta febra, na którą musimy być zaszczepieni przylatując z kraju, w którym choroba ta występuje (wliczając tranzyt trwający powyżej 12 godzin).

Chcesz otrzymać ofertę czarteru na Madagaskarze ? Napisz do nas: info@globtourist.com