6 powodów, dla których warto odwiedzić Malediwy

Malediwy to zabytki, atrakcje, doskonała kuchnia, wyjątkowa kultura. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy wybrać się na Malediwy, albo planujesz podróż i szukasz inspiracji w kwestii tego, co możesz zrobić na Malediwach - podpowiadamy!

Malediwy to zabytki, atrakcje, doskonała kuchnia, wyjątkowa kultura. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy wybrać się na Malediwy, albo planujesz podróż i szukasz inspiracji w kwestii tego, co możesz zrobić na Malediwach - podpowiadamy!

1. Fascynująca kultura

Malediwy to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, położone na środku Oceanu Indyjskiego i składające się z blisko 1200 małych, rajskich wysepek. Całkowita powierzchnia państwa to 300 km², a jego stolicą jest Male. Jak głosi lokalna legenda, Malediwy powstały z gwiazd, które spadły z nieba prosto do Oceanu Indyjskiego. Czyż do nie dobry wstęp do podróży? Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto odwiedzić Malediwy, podpowiemy, że tamtejsza kultura to mieszanka wielu kultur przybyłych tu z różnych stron świata, m.in. z Afryki, Arabii, Azji Wschodniej, Indii Południowych i wielu innych.. Wszystkie je poznasz, zwiedzając przede wszystkim stolicę, która jest niezwykle bogata w zabytki i wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne, w tym Muzeum Narodowe oraz ozdobiony koralowcami XVII-wieczny meczet.

2. Kuchnia

Malediwy to prawdziwy raj dla smakoszy. To właśnie tutaj zasmakujesz we wszystkich kuchniach świata, które doskonale się przenikają i tworzą fascynującą, kuszącą mieszankę. Lokalne restauracje specjalizują się w daniach z ryb, a kuchnia należy raczej do pikantnych i zdecydowanie wyrazistych w smaku. Kokosowe curry? Bogactwo tropikalnych owoców? Nie będziesz zawiedziony!

3. Rajskie plaże i rafy koralowe

Malediwy to także jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. W dzień ich piasek jest biały jak śnieg, a wieczorami mieni się na niebiesko niczym gwiezdny pył. Wszystko to za sprawą bioluminescencyjnego planktonu, który pokrył malediwskie plaże. Do tego dochodzi krystalicznie czysta woda, białe plaże i rafy koralowe. Malediwy to prawdziwy raj dla wszystkich lubiących nurkować. Przejrzysta woda pozwala dostrzec wśród raf koniki morskie, żółwie oraz rekiny rafowe (niegroźne!). To właśnie tutaj możesz wybrać się na prawdziwe podwodne safari. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w nurkowaniu, możesz po prostu skorzystać z maski i podziwiać piękno oceanu nie oddalając się zbytnio od brzegu.

4. Głębia oceanu... przy barze

Nie lubisz nurkować? Mamy dla Ciebie inną, równie fascynującą propozycję - podwodny klub, znajdujący się ok. 500 metrów od wysypy Olhuveli. Pierwszy tego typu obiekt, jaki powstał na świecie. Codziennie, aż do późnego wieczora możesz delektować się serwowanymi w klubowym barze alkoholami z całego świata, a przy okazji podziwiać głębię oceanu.

5. Błogi spokój

Na Malediwach obowiązuje zakaz hałasu, a liczba turystów, mogących w danym czasie przebywać na miejscu, jest ograniczona. Dlatego możesz liczyć tutaj na błogi spokój, brak tłoku i prawdziwy relaks. To najlepsze miejsce aby odpocząć od zgiełku miasta i wsłuchać się w szum oceanu. 

Interesującym elementem lokalnego pejzażu są domy na wodzie. Te wyjątkowe konstrukcje to ekskluzywne i kosztowne domy do wynajęcia przeznaczone dla turystów. Zatem masz kolejny sposób na niebanalny, zdecydowanie skuteczny relaks.

6. Doskonały klimat

Na Malediwach występuje prawie stała temperatura przez cały rok, jednak najlepiej jest tam wybrać się w miesiącach styczeń – marzec, kiedy występuje najmniej opadów. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi tutaj ok. 27-30 stopni. Jest stabilna i komfortowa, także dla Europejczyków. Temperatura wody jest zbliżona do temperatury powietrza. Delikatna morska bryza sprawi z kolei, że jeszcze łagodniej zniesiesz lokalne upały.