Rejsy na Karaibach 2018

Przeczytaj na BLOGU -- >>> Żeglowanie na Karaibach
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Internet na Karaibach – praktyczne informacje jak z niego korzystać
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Jak wymieniać pieniądze na Karaibach
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Martynika – raj dla turystów
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Saint Lucia – karaibska wyspa pełna atrakcji turystycznych
Przeczytaj na BLOGU -- >>> Mayreau – Wyspy Karaibskie w kameralnej odsłonie
Zapraszamy na ciepłe i słoneczne Karaiby!
Rejsy poprzez Karaiby, pozwolą Ci odkryć niezrównane piękno tych egzotycznych wysp. Wyspy Karaibskie są najpiękniejsze od listopada do maja, czyli wtedy gdy w Europie panuje jesień i zima. Żeglarze cenią sobie ten rejon przede wszystkim za ustabilizowaną pogodę charakteryzującą się stałymi wiatrami z kierunków wschodnich, temperaturą powietrza w granicach 25-30 stopni Celsjusza, ciepłą i czystą wodą, wspaniałą podwodną fauną.

Żeglowanie na Karaibach jest nadzwyczaj proste. Odległości między wyspami zazwyczaj nie przekraczają kilkudziesięciu mil. Wiatr wieje z prędkością 15 - 25 węzłów, co w skali Beauforta odpowiednio wynosi 4-6 stopni. Mnogość wysp, ich atrakcyjne zatoki, rafy koralowe, powodują, że są one celem rosnącej rzeszy żeglarzy. Wszystko to sprawia, że Karaiby to idealne miejsce na beztroskie rejsy - od lat określane są mianem "Sailing Paradise" ( Żeglarski Raj). Żeglarzy, którzy chociaż raz tam byli marzą o tym, aby wrócić ponownie. Wielu z nich pozostało tam na długie lata lub na stałe.

Podczas obu rejsów będziemy eksplorować Karaiby pomiędzy Antiguą a Grenadą. Na San Vincent odwiedzimy zatokę Wallilabou, gdzie powstawały sceny do filmu "Piraci z Karaibów". Tobago Cays to fantastyczne miejsca do nurkowania, więc będzie okazja, aby odwiedzić tu świat podwodny. Będąc na Union Island warto wspiąć się na leżące niedaleko portu wzgórza, skąd można podziwiać przepiękną panoramę na rozległą rafę koralowa i lazurową zatokę. Moustique, nazywana Wyspą Bogaczy, ze względu na liczne rezydencje milionerów i gwiazd z całego świata to przede wszystkim oaza spokoju i odosobnienia, więc będzie można tu wypocząć zanim na piaszczystej plaży Bequia rozpalimy ognisko z liści palmy kokosowej, w którym upieczemy owoc chlebowca i tak powstanie nasza karaibska kolacja. Podczas wyprawy będziemy oddawać się jakże charakterystycznemu karaibskiemu stylowi życia wypełnionemu muzyką reggae.

Nic nie da się porównać z urzekającym pięknem Karaibów, dlatego udział w rejsie obowiązkowo powienien znaleźć się na Twojej liście tegorocznych planów do realizacji :). Rejsy Karaiby to impreza, którą kierujemy do wszystkich, którzy chcieliby zasmakować odrobiny egzotyki i odkryć rajskie zakątki Wysp Karaibskich.

KARAIBY 2018

TERMIN TRASA DNI CENA
21.11 - 01.12.2018 MARTYNIKA - GUADELUPA - MARTYNIKA 10 3 600 6 MIEJSC
01.12 - 12.12.2018 MARTYNIKA - TOBAGO CAYS - MARTYNIKA 11 3 800 7 MIEJSC

Ceny podane są w PLN za rejs

RABATY:
5% stali klienci

KOSZT TRANSPORTU LOTNICZEGO OKOŁO 2 700 PLN (pomagamy przy zakupie biletów lotniczych)

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skipera, realizację rejsu i programu, podatek Vat, ubezpieczenie KL i NNW, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, sprzątania końcowego, opłat za transport, lokalnych opłat administracyjnych, transferu z lotniska

Koszty wyżywienia, paliwa, opłaty administracyjne i opłaty portowe załoga pokrywa ze wspólnej kasy jachtu ok. 150 euro/ osoba na czas rejsu. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz ilości uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. W dniu rozpoczęcia rejsu zostanie pobrane ubezpieczenie kaucji: 440 euro do podziału na całą załogę + kaucja zwrotna zredukowana do kwoty 750 euro na całą załogę. kaucja zwrotna zostanie zwrócona jeśli armator nie dokona żadnych potrąceń. Sprzątanie końcowe: 185 euro do podziału na całą załogę.

Zobacz wspomnienia z porzednich rejsów.Dokładne miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: MARTYNIKA, Le Marin

TRASA REJSU 11 DNIOWEGO
MARTINIQUE - TOBAGO CAYS - MARTINIQUE
DŁUGOŚĆ TRASY 230 MIL

• MARTYNIKA
• UNION
• PETIT SAINT VINCENT
• PALM ISLAND
• MAYERAU
• TOBAGO CAYS
• CANOUAN
• MOUSTIQUE
• BEQUIA
• SAINT VINCENT
• SAINT LUCIA
• MARTYNIKA

TRASA REJSU 10 DNIOWEGO
MARTYNIKA - GUADELUPA - MARTYNIKA
DŁUGOŚĆ TRASY 230 MIL

• MARTYNIKA
• DOMINICA
• LES SAINTES
• GUADELOUPE
• PETITE TERRE
• MARIE GALANTE
• DOMINICA
• MARTYNIKA

Płyniemy katamaranem Lagoon 400, rok budowy 2013-2017 (lub innym podobnej klasy)

WSKAZÓWKI PRZED WYJAZDEM:
- dokumenty:
przed wyjazdem na Karaiby należy sprawdzić aby dokument (paszport) miał ważność conajmniej 6 miesięcy
- szczepienia: na Karaibach nie trzeba mieć specjalnych szczepień. Jeśli Twój stan zdrowia wymaga stałego przyjmowania leków - nie zapomnij ich zabrać!
- waluta: Martynika, Gwadelupa, Marie Galante, Iles des Saintes - euro (EUR); Dominika, Saint Lucia, St. Vincent i Grenadyny - dolar wchodniokaraibski (XCD), zaleca się wymianę na walutę regionalną ( często akceptowany jest również dolar amerykański USD)
- płatność kartą: w większości miejsc, w których się znajdziemy można płacić kartą VISA lub MASTERCARD, pobrać gotówkę z bankomatu, jednak zaleca się posiadanie również gotówki na wszelki wypadek


PODCZAS REJSU ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZDOBYCIA CERTYFIKATU ISSA

Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.
Rejs poprowadzi: kapitan jachtowy Piotr Banach
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość przygotowania rejsu w dowolnym terminie i rejonie.

Następna oferta - Wyspy Bahama