Seszele 2018

Zapraszamy na dziesięciodniowy rejs na Seszelach. Czyste białe plaże, błękitna woda i egzotyka tworzą niezapomniany klimat. Ten raj na ziemi liczy ponad 100 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego na Oceanie Indyjskim, na których jest wiele parków narodowych i rezerwatów przyrody. Temperatury powietrza w tym rejonie wahają się od 24 do 29 C.

Seszele są archipelagiem 115 wysp i wysepek, rozrzuconych po krystalicznie czystych wodach Oceanu Indyjskiego. Białe, piaszczyste plaże, fantastyczne rafy koralowe i góry. To idealne miejsce na ucieczkę w tropiki.

Rejs rozpoczynamy na wyspie Mahe. W północnej części wyspy, w miejscowości Be Ombre odwiedzimy restaurację pod palmami o wdzięcznej nazwie BOATHOUSE. Można tam najeść się bez ograniczeń owoców morza oraz skosztować miejscowego wina. W parku narodowym przy wyspie St. Anne zaznamy ciepłej kąpieli pływając razem z dużymi rybami, które dosłownie dają się „głaskać”. Praslin to druga pod względem wielkości wyspa, którą warto zwiedzić podczas wycieczki samochodowej. Auta można wynająć w porcie za niewielką opłatą, ale tu uwaga, na Seszelach obowiązuje ruch lewostronny i kierowca prowadzi auto siedząc z prawej strony. Na szczęcie ruch jest tu niewielki.

Będąc na Praslin warto skorzystać z usług miejscowego właściciela kilku mooringów. Może on nam zorganizować tanią i pyszną kolację w lokalnej i nieuczęszczanej przez turystów restauracyjce. Możemy tam skosztować krabów, red snapera, ostryg, nie wspominając o tak „pospolitych” posiłkach jak krewetki czy kalmary. A wszystko to za bardzo przystępną cenę. Curieuse to przede wszystkim rezerwat gigantycznych żółwi. Trzeba tam zakotwiczyć na cały dzień, aby podziwiać te piękne i majestatyczne zwierzęta oraz głazy, które wyrastają z błękitnej wody na plaży przybierając niesamowite kształty.

Seszele to również dziesiątki samotnych wysp i wysepek, przy których warto zatrzymać się choć na godzinę i zaznać rozkoszy podczas kąpieli w zatoczkach. Wyspy te najczęściej są niezamieszkałe, z całkowicie pustymi i dzikimi plażami, jak np. wyspa Św. Teresy.

TERMIN TRASA DNI CENA
06.03-16.03.2018 MAHE - PRASLIN - MAHE 10 4 400 PLN BRAK MIEJSC
17.03-27.03.2018 MAHE - PRASLIN - MAHE 10 4 400 PLN BRAK MIEJSC

RABATY:
5% stały klient
Cena zawiera:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, sprzątania końcowego, opłaty klimatycznej, lokalnych opłat administracyjnych. Koszt przelotu wynosi około 2 500 pln / osobę. (cena na dzień 08.01.2018) . Pomagamy przy zakupie biletów lotniczych.

Koszty wyżywienia, paliwa, opłaty administracyjne i opłaty portowe załoga pokrywa ze wspólnej kasy jachtu ok. 150 euro od osoby na czas rejsu. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz ilości uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. W dniu rozpoczęcia rejsu zostanie pobrane ubezpieczenie kaucji: 375 euro do podziału na całą załogę + kaucja zwrotna zredukowana do kwoty 1500 euro na całą załogę. Sprzątanie końcowe: 160 euro do podziału na całą załogę.

Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

PROPONOWANA TRASA REJSU 10 - CIO DNIOWEGO:
MAHE - PRASLIN - MAHE

 • MAHE
 • SAINT ANNE
 • PRASLIN
 • LA DIGUE
 • FELICITE
 • ARIDE
 • CURIEUSE
 • SILHOUETTE
 • MAHE

Długość trasy wynosi około 185 mil.

Trasa rejsu jest orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku zmiennych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.
Rejsy prowadzi Piotr Banach.


Miejsce zaokrętowania: Marina Eden Island, Victoria, Mahe

Organizowany przez nas rejs 10-cio dniowy odbędzie się na katamaranie LAGOON 400 S2, rok budowy 2016. Do dyspozycji załogi są cztery kabiny dwuosobowe.

Założenia programowe rejsu:

 • nurkowanie z maską, fajką i płetwami
 • doskonalenie umiejętności żeglowania
 • Curieuse - rezerwat gigantycznych żółwi
 • zwiedzanie wysepek z pokładu jachtu
 • smakowanie regionalnej kuchni
 • łowienie ryb
 • plażowanie

Zobaczcie sami jak bylo na naszych poprzednich rejsach w tym rejonie.


Następna oferta - Rejs na Malediwach 2018