Rejs na Malediwach 2018

Malediwy z pokładu jachtu to bez wątpienia najlepszy sposób na dotarcie do wspaniałych piaszczystych plaż, uroczych wiosek rybackich i luksusowych ośrodków.

Obfitość i różnorodność ryb tropikalnych wokół rafy w ciepłej wodzie Oceanu Indyjskiego sprawia, że Malediwy są jednym z najbardziej atrakcyjnych na świecie miejsc do nurkowania i snorkelingu. Wyspy są znane z piaszczystych plaż, otoczonych zielonymi palmami, które otacza najczystsza i najbardziej błękitna woda, jaką można sobie wyobrazić. Rejon ten obejmuje prawie 1 200 wysp z piaszczystymi plażami.
Malediwy, tropikalny raj, słyną z ciepłego klimatu przez cały rok, co czyni je idealnym miejscem do uprawiania żeglarstwa przez wszystkie miesiące roku. Ten wyspiarski kraj leży blisko równika. Ilość opadów i wiatry determinują dwa monsuny. Monsunowi południowo-zachodniemu towarzyszy pora deszczowa, która trwa od maja do października, natomiast monsunowi północno-wschodniemu pora sucha, która trwa od listopada do kwietnia, jest wtedy niemal bezwietrznie i bezdeszczowo. Średnia temperatura powietrza waha się między 26 a 31°C przez cały rok, a temperatura oceanu wynosi około 28°C.
Hulhumale Lagoon, gdzie znajduje się baza czarterowa, jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia żeglarskiej przygody.

Malediwy położone są zaledwie dwa metry ponad powierzchnią poziomu morza. W wyniku globalnego ocieplenia klimatu i podniesienia się stanu wód w oceanie, zagrożone są całkowitym zalaniem przez wody oceanu. Dlatego warto wybrać się jak najprędzej, aby zobaczyć ten rajski krajobraz.

Jeszcze do niedawna Malediwy były nieosiągalne pod względem oferty dostępności jachtów, gdyż nie było tam żadnej firmy czarterowej. Dopiero od niedawna swoją bazę otworzyła tam firma oferująca do czarteru katamarany typu Leopard 384.

Rejs już sie odbył. Jak było ? Zobaczcie sami.

PRZYDATNE INFORMACJE

 • Waluta – rupia malediwska (MVR), 10 MVR = 2,51 PLN (stan na 09.05.2017).
 • Wizy – nie jest wymagana dla obywateli Polski.
 • Czas – czas polski plus 4 godziny.
 • Szczepienia – nie są wymagane.

CIEKAWOSTKI:

 • To właśnie na Malediwach znajduje się najmniejsza stolica świata - Male.
 • Najczęściej spotykanym drzewem na Malediwach jest palma kokosowa, która również widnieje na fladze tego kraju.
 • Z owoców chlebowca, który występuję tam powszechnie robi się chipsy, często posypując je papryką w proszku.
 • Szczęściarze mogą spotkać fluorescencyjny plankton, który osadza się na plażach, przypominając miliony rozrzuconych świecących gwiazdek.
 • Popularnymi zwierzętami tego rejonu są jaszczurki i gekony.
 • Malediwy zamieszkuje ok. 20 różnych gatunków delfinów, najczęściej można je spotkac w atolach wczesnym rankiem.
 • Na Malediwach występują największe zwierzęta świata - płetwale błękitne, których długość dochodzi nawet do 33 metrów. Sam ich język waży prawie 3 tony ! a serce 600 kg ! Z ich tłuszczu wyrabiano tran.

Podczas rejsu będziemy mogli podziwiać szereg wspaniałych miejsc do nurkowania, takich jak Banana Reef, Genburugau lub Maamigili. Odwiedzimy kilkanaście zamieszkałych oraz niezamieszkałych wysp. Na przykład Rasdhoo jest to wyspa, gdzie można poczuć atmosferę życia lokalnego i odpocząć w jednej z licznych kawiarni. Będziemy mieli okazję udać się do spokojnej wioski Keyodhoo lub zrelaksować na pięknej piaszczystej plaży na wyspie Bodumohora. Z kolei niezamieszkana Enboodhoo oferuje dotyk nieskażonej przyrody.
Rejs na Malediwach to na pewno dobry wybór zapewniający niezapomniane wrażenia.

TERMIN TRASA DNI CENA
20.02 - 27.02.2018 HULHUMALE - MEERUFENFUSI - HULHUMALE 7 4 500 BRAK MIEJSC

KOSZT TRANSPORTU LOTNICZEGO OK. 2 700 PLN

RABATY:

5% stały klient

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, opłat za transport, lokalnych opłat administracyjnych, ubezpieczenia kaucji oraz kaucji zwrotnej. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli jacht i wyposażenie jachtu w dniu zakończenia rejsu będzie w stanie niepogorszonym i nie powstały na nim żadne straty.

Opłaty portowe, paliwo, opłaty administracyjne oraz wyżywienie pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 200 euro na czas rejsu. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Sprzątanie końcowe: 280 euro do podziału na całą załogę. Ubezpieczenie kaucji: 500 euro do podziału na całą załogę + kaucja zwrotna zredukowana do kwoty 650 euro do podziału na całą załogę. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli jacht i wyposażenie jachtu w dniu zakończenia rejsu będzie w stanie niepogorszonym i nie powstały na nim żadne straty.

PLANOWANA TRASA 7 - DNIOWEGO REJSU
- HULHUMALE
- GURAIDHOO
- GULHI ISLAND
- VASHUGIRI
- KEYODHOO
- MAAMIGILII
- THELU VELIGAA
- MOOFUSHI
- RASDHOO
- HULHUMALE
DŁUGOŚĆ TRASY: 185 MM

Rejs odbędzie się na katamaranie Leopard 384/2010.

SKIPPER
Rejs po Malediwach poprowadzi Piotr Banach, Kapitan jachtowy, właściciel firmy.

PODCZAS REJSÓW ISTNIEJE MOŻLIWOSĆ UZYSKANIA CERTYFIKATU ISSA

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość przygotowania rejsu w dowolnym terminie i rejonie.